Znaleziono 2 wyniki

autor: PrzemyslawOstr
29 lis 2016, 12:56
Forum: Na luzie
Temat: Studia: Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1245

Dziękuję Panowie za odpowiedź. Wiele mi rozjaśniliście w tym temacie.

Obecnie, będę mógł odbyć kurs z NX i Sinumerik840D, więc tym bardziej się cieszę że cokolwiek udało mi się już zorganizować. I aby nie zapomnieć potem przyswojonej wiedzy, będę "charytatywnie" próbował dostać się jako pomoc dla operatora CNC, a także przyjrzeć się pracy osoby programującej maszyny. Więc wydaje mi się że wszystko jest na dobrej drodze, aby chociaż zacząć z tym pracę.
Prawda jest taka że jak kumasz podstawy matematyki, prostego programowania, zabawa z parametrami itd, to nie potrzebne Ci studia uzupełniające tylko leć na kurs żebyś miał papier i startuj do firm.
Matematyka stosowana bez problemów, proste programowanie wydaje mi się także bez problemu a praca z dostosowywaniem parametrów jest dla mnie ciekawa i w domu spędzając ostatnio po parę godzin nad Fusionem360.
A studia uzupełniające, jeszcze przemyślę, ale chyba jeżeli zacznę w tym pracować to wtedy dla własnego satysfakcji, pójdę i skończę studia podyplomowe :).

Dziękuję panowie!
autor: PrzemyslawOstr
24 lis 2016, 13:47
Forum: Na luzie
Temat: Studia: Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1245

Studia: Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie

Witam,

Ukończyłem studia inżynierskie w kierunku technicznym, związanym z produkcją, lecz chciałbym także rozpocząć naukę w kierunku obróbki CNC.

Znalazłem w ofercie Politechniki Radomskiej informację że w ofercie mają kierunek Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie . Zarówno na studiach magisterskich, inżynierskich jak i podyplomowych.

Tutaj moje pytanie, mam podstawową wiedzę na temat programowania CNC oraz obróbki skrawaniem, czy lepszym wyborem będzie rozpoczęcie 3,5 letnich studiów inżynierskich MiBM ze specjalnością "Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie", czy bezpośrednio iść na studia Podyplomowe "Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie".

Moją obawą jest jedynie podstawowa wiedza na temat programowania. Wierzę że przy odpowiednio dużym nakładzie sił dał bym radę, ale czy podstawowa wiedza nt. obróbki skrawaniem wystarczy aby poszerzyć i pogłębić ją na Studiach Podyplomowych. Dlatego myślę o powrocie na studia inżynierskie zaoczne.

Wróć do „Studia: Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie”