Znaleziono 2 wyniki

autor: mareks6
13 sie 2016, 22:18
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenie LPT, izolacja galwaniczna
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6266

dziękuję za odpowiedzi. to rozwiało moje wątpliwości. Teraz tylko jeszcze pytanie czy znajdę gdzieś jakieś gotowe rozwiązania takich zabezpieczeń, żebym nie musiał sam wszystkiego montować? Niestety nie znalazłem ani na allegro, ani na ebay ani na aliexpress w chinach... Być może źle tego szukam. Jedyne co znalazłem gdzieś to chyba jakiś zestaw do samodzielnego montażu, o ile się nie mylę to był to kit firmy AVT. Niestety pewny nie jestem gdyż jak zobaczyłem że to do samodzielnego montażu to od razu stronę zamknąłem
autor: mareks6
12 sie 2016, 21:09
Forum: Elektronika CNC
Temat: Zabezpieczenie LPT, izolacja galwaniczna
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6266

temat co prawda stary, lecz myślę że jak najbardziej aktualny. Po tym jak z biegiem czasu uszkodziłem 2 porty LPT (a więc dwie płyty główne), postanowiłem jakoś odizolować ploter od samego złącza komputera i zastanawia mnie jedna rzecz.

Koledzy wcześniej pisali o pełnej izolacji, a więc również masie. Może mi ktoś z Was wytłumaczyć jak to w ogóle jest możliwie żeby nawet masa była osobna?

Mam ploter który jest uziemiony (gruby przewód podłączony bezpośrednio do klemy uziemiającej instalacji elektrycznej). Jak wiadomo każdy komputer PC, a konkretnie metalowa obudowa jest również podłączona do uziemienia (a więc poprzez uziemienie oba urządzenia są połączone). Z kolei masa płyty głównej panuje również na zewnętrznej ramce portu LPT który jest połączony z obudową PC. To oznacza że masa zasilania w PC jest zwyczajnie połączona z uziemieniem.

W trakcie używania frezarki, raczej nic się nie stanie, ale gdy zamieniam narzędzie robocze na laser gdzie jego masa również od strony sterownika jest połączona z uziemieniem, mam chcąc nie chcąc poprzez uziemienie połączone masy.

Czy w takiej sytuacji zabezpieczenie portu LPT poprzez transoptory nie zda egzaminu?

Wróć do „Zabezpieczenie LPT, izolacja galwaniczna”