Znaleziono 3 wyniki

autor: CNCRob
08 sie 2009, 22:49
Forum: Obróbka metali
Temat: obróbka mosiądzu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13004

no widzisz robolito, ty masz swoje zdanie a ja swoje. do płytek VCMT gonisz obrotami, jeśli je zmniejszysz to od razu płytke trafi, za to DCMT radzi sobie z dosyć dużymi posuwami przy możliwie niskich obrotach. przez ponad 10 lat testowałem wszystkie możliwe rodzaje płytek VCMT i DCMT i nie możesz mi zarzucić, tego iż źle coś dobierałem bo mam jeśli chodzi o tokarki duże doświadczenie. Poza tym dla mnie płytka VCMT z promieniem 0,8 to pomyłka, takie płytki stosuje się tylko do podebrań w których nie możemy użyć WNMG! nie dziwie się, że tobie wytrzymują skoro ty takich promieni stosujesz, ja nigdy nie jade wiekszymi od 0,4. co do kątów się zgodze, mają inny ale co to zmienia? kąt natarcia jest ten sam a płytka jest stosowana tylko do wykanczania więc dotyka materiału jedynie promieniem.
robolito pisze:A ku mojemu zaskoczeniu WNMG uzyskuje leprze ra wynika to z geometri płytki robiłem testy i gwarantuje że tak jest promień koniecznie 0.8 i dla zwykłej stali posuw 0.3 mm ap 0.4 mm. Mogę to udowodnić. pozdro
co ty chcesz tu udowadniać? wmieszałeś w rozmowę płytkę do pracy czysto zgrubnej i przystosowaną do takich parametrów. sam te płytki stosuję.
robolito pisze:Jest tylko jedno ale co do VCMT o bardzo małym promieniu te płytki jak 0,2 mm przy stali kwasoodpornej rzeczywiście nie dają rady mimo dużej odporności na ścieranie oraz przy dużych drganiach poza tym są bardzo stabilne i stosunek ceny do efektu jest nie bagatelny.
no i tu sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego te płytki się nie nadają. skoro ty używasz przy nich promieni 0,8, które dla mnie są promieniami do zgrubnego toczenia to nie mamy o czym dyskutować. ją używam tylko 0,2 lub 0,4 i przy takich promieniach ta płytka nie daje rady a DCMT sobie perfekcyjnie radzi.
autor: CNCRob
07 sie 2009, 21:07
Forum: Obróbka metali
Temat: obróbka mosiądzu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13004

kolego lemurbb, jak sobie spokój z płytkami VCMT, jeśli nie potrzebujesz jakiś super kombinowanych podejść, gdzie ta płyta jest potrzebna to zmień je na DCMT, zapytasz dlaczego? ano dlatego, że płytki są podobne, DCMT jest krótsza, co za tym idzie mocniejsza, nie łamie się tak szybko wierzchołek jak to czesto ma miejsce w VCMT. Dostaniesz w sprzedaży takie same naroża, łamacze jak i gatunki płytek do jednych jak i do drugich, nawet chyba do DCMT masz większy wybór, i ostatni najważniejszy powód: cena!!! przy VCMT czeka cię bankructwo, DCMT sa tanie jak barszcz.
odpowiedź na twoje pytanie:
lemurbb pisze:czy nadadzą się do nadawania powierzchni czołowych obrabianego materiały w celu jak najmniejszego ra
tak, płytki zarówno VCMT jak i DCMT świetnie się do tego nadają, zarówno przy toczeniu poprzecznym od góry jak i od środka detalu. Podstawowa zasada to mały naddatek po obróbce zgrubnej.
autor: CNCRob
05 sie 2009, 23:51
Forum: Obróbka metali
Temat: obróbka mosiądzu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13004

robolito pisze:0.35 mm/min

jeśli już to 0.35 mm/obr
robolito pisze:Jeśli dasz za duże obroty szybko będzie ci sie paliło ostrze
nie przy mosiądzu, jest to wdzięczny materiał i jako jeden z nielicznych nie pali narzędzia (czasem może się jedynie zdarzyć na wiertłach, ale to przy bardzo głębokim wierceniu bez wycofywania). Obólnie to do mosiadzu daje się duże obroty.

ps. to nie jest czepialstwo i rozumiem, że nieraz ktoś może mieć dysortografie, ale popracuj kolego nad pisownią, zrobiłeś w swojej wypowiedzi tyle błędów ile dawno nie widziałem. to forum czytają również młodzi uczniowie, zazwyczaj każdy facet jest wzrokowcem i uczy się wzrokowo, chyba byś nie chciał aby uczyli się na podstawie błędów? :)

lemurbb pisze:prób przy wytaczaniu wew. aby mi ładnie do środeczka zawijało
do środeczka przy wytaczaniu? tu powinniśmy łamacz ukierunkować tak, aby wiór po trzonku noża był odprowadzany jak najdalej od powierzchni roboczej, po czym spadał swobodnie poza detal.

Wróć do „obróbka mosiądzu”