Znaleziono 3 wyniki

autor: Avalyah
27 lis 2017, 11:18
Forum: Estlcam
Temat: Arduino NANO i resszta na PCB
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6554

Re: Arduino NANO i resszta na PCB

Yarec pisze:a spróbuj to zrobić całkowicie samemu ! albo zrób MB do kompa - powodzenia !
co innego sam projekt PCB - to jest wykonalne.

Ale ja nigdzie nie napisałem, żeby robić samemu.
pukury pisze:Ale jak już projektowałem to i dodałem.

Dobrego nigdy za wiele.

U mnie jedyne problemy z zakłóceniami wychodzą przy obsłudze przerwań zewnętrznych i to mam taki sam problem na xmegach, atmegach, arduino - nawet przy pull-upie rzędu 1k Ω wystarczy w pobliżu płytki włączyć lutownicę albo podpiąć coś do gniazdka (gdzie leci iskra) i voila, przerwanie na mikrokontrolerze wywołane.
autor: Avalyah
27 lis 2017, 01:09
Forum: Estlcam
Temat: Arduino NANO i resszta na PCB
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6554

Re: Arduino NANO i resszta na PCB

A co ona ma na celu na tej płytce? W sensie, czy jest to podyktowane konkretnym problemem do rozwiązania, czy tylko tak na wszelki wypadek? U mnie nie było absolutnie żadnych problemów z bezpośrednim łączeniem wszystkiego bez udziału optoizolatorów, w końcu nie płyną tam jakieś gigantyczne prądy.

A co do płytek 4-warstwowych to nie jest to coś specjalnie strasznego. Jako amator bez żadnego doświadczenia dałem sobie radę z takim małym projekcikiem za pierwszym podejściem (projekt działa, chociaż nie wiem wcale, czy jest to lepsze niż wcześniejsze podejścia z dwuwarstowymi płytkami). Nawet koszty nie są powalające, polecam sprawdzić na pcbway.com Oczywiście pojedyncza sztuka (a właściwie 5-10, bo to minimum) nie będzie się opłacać, ale przy 100-200 sztukach to koszty takiej płytki nie są już tak dramatycznie różne od dwuwarstwowych. A nawet ten prototyp można przegryźć, jeżeli za tą cenę kupujemy również satysfakcję z własnoręcznie wykonanego projektu. To nie te same cenny, które można w Polsce uzyskać.

Przy czym akurat z tego, co czytałem, to dla 4 warstw raczej stosuje się gnd i vcc jako wewnętrzne warstwy, a sygnały na zewnętrznych i nie jest to takie oczywiste, żeby robić ekrany z masy na zewnątrz. Ma tutaj spore znaczenie też stack, czyli odległości między warstwami i wynikające z nich właściwości. Jakby Kolega był zainteresowany to mógłbym poszukać linka, to dość profesjonalne opracowanie tego tematu i na tyle przystępne, że dotarło nawet do mnie :P

EDIT:
Ano i jeszcze co do projektu to bardzo fajnie wykonany, wszystko czysto schludnie i elegancko.
autor: Avalyah
26 lis 2017, 22:31
Forum: Estlcam
Temat: Arduino NANO i resszta na PCB
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6554

Re: Arduino NANO i resszta na PCB

Robiłęm podobną płytkę. U mnie było tylko arduino mega i 4x A4988 + wyjście na taśmę do ekranu lcd + przycisków. Także podobnie w ogóle, ale inaczej w szczególe.

Co to za scalaki między arduino a sterownikami, to jest jakaś optoizolacja?

Wróć do „Arduino NANO i resszta na PCB”