Znaleziono 2 wyniki

autor: Avalyah
01 gru 2022, 14:43
Forum: Elektronika ogólna
Temat: Zamienniki STM32 z USA - jakaś nadzieja dla elektroniki?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1075

Re: Zamienniki STM32 z USA - jakaś nadzieja dla elektroniki?

tristar0 pisze:A widzisz Tux kupuje na swoim tanim alii

Na użytek własny, jak ktoś lubi dłubać i rzeźbić w gównie to czemu nie. Ale jakiekolwiek zastosowanie komercyjne to zupełnie odpada, te supertanie (kiedyś) komponenty są przeważnie wylutowane z czegoś albo pochodzą z odpadów linii produkcyjnych, bo nie przeszły QC. Pół biedy jak przez jakieś drobnostki nie mające wpływu na większość zastosowań, no ale ryzykować nie można. Sam rozważałem już opcję wylutowywania, bo potrzebowałem popularne akcelerometry mpu6050 dostępne w gigantycznych ilościach za grosze na chińskich płytkach breakout (a niestety już nie w normalnych hurtowniach osobno), ale na szczęście okazało się, że mieli w farnellu jakieś nieuwzględnione zapasy i zamiast po pół roku wysłali mi wszystko w tydzień. A na alibabie zapytanie o ten układ usłyszałem chyba 50zł sztuka przy 100 sztukach.

Ciekawe tylko, kiedy się to rozwiąże, bo na ten moment wszelkie prognozy były zdecydowanie nazbyt optymistyczne.

A te potencjalne zamienniki stmów to widzę ich tam nie za wiele, nie wiem czy traktowałbym to jako alternatywę. Informacji o dostępności większych ilości nie widzę.
autor: Avalyah
01 gru 2022, 10:38
Forum: Elektronika ogólna
Temat: Zamienniki STM32 z USA - jakaś nadzieja dla elektroniki?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1075

Re: Zamienniki STM32 z USA - jakaś nadzieja dla elektroniki?

drzasiek90 pisze:trzeba czekać miesiącami

Ja robię na xmegach. Mimo, że stosuję normalnie 32A4U i mogę sobie zamienić na dowolną wyższą wersję w tym samym opakowaniu (a kilka ich jest), żaden z tych procesorów nie jest dostępny szybciej, niż za 8-9 miesięcy. To jest po prostu dramat.

A Chińczycy wyczuli pismo nosem i teraz za te ich odpady i podróby trzeba płacić 2-3 razy więcej, niż za oryginały, a jedynym plusem jest to, że są dostępne.

Wróć do „Zamienniki STM32 z USA - jakaś nadzieja dla elektroniki?”