W ramach sprostowania !!
Silnik bez koła zamachowego z prostym sterowaniem półkrokowym jest w stanie rozkręcić się do prędkości około 300obr/min (kwestja sterownika i oporów ruchu)
Ten sam silnik z kołem zamachowym, i odpowiednio dobranym przyspieszeniem programowym można rozpędzić do 1400obr/min - to są dane autentyczne uzyskane na mojej małej prototypowej frezareczce.
Silniki były małej mocy (ok.15W), o małej dynamice (12V , 0,6A) sterowanie pełnokrokowe, zasilanie napięciem 24V.
Co do mechaniki to była zastosowana śruba Metryczna M6 o skoku 1mm i prowadnice toczne.
Jeśli chodzi o oprogramowanie to na K-camie prędkość maksymalna to 400mm/min
W przypadku Turbo-CNC i Mach Mill 1400 mm/min w obu przypadkach mogły to być tylko ruchy ustawcze.
Co do Silników o małej bezwładności są to specjalne silniki (najczęściej serwo układy) Ze sprzęrzeniem zwrotnym, czasem nawet podwójnym, w którym "nie występuje" rezonans związany z masą wirnika. Ale należy podkreślić że nie są to silniki krokowe które mają zupełnie inny charakter pracy !!!!!
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Jak podrecic silniki aby byly szybsze”
- 24 wrz 2004, 10:01
- Forum: Elektronika CNC
- Temat: Jak podrecic silniki aby byly szybsze
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 5345
- 20 wrz 2004, 16:54
- Forum: Elektronika CNC
- Temat: Jak podrecic silniki aby byly szybsze
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 5345
Podkrecanie silnika
Głównym powodem ograniczenia prędkości w tamtym przypadku to program sterujący. K-cam ma 1 podstawową wadę !! nie potrafi utrzymać stałej częstotliwości obrotów silnika i przy większych prędkościach wachania są na tyle duże że silniki bez problemu gubią kroki. Radze zmienić program sterujący na albo Turbo-cnc, albo Mach2Mill. Po za tym jeśli nie ma za dużych oporów ruchu to można zastosować koła zamachowe!! podstawowym plusem jest stabilniejsza praca silnika i większa niezawodność (trudniej gubi kroki)