Znaleziono 3 wyniki

autor: trzasu
19 lip 2013, 18:14
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Produkcja maszyn
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 12366

Re: produkcja maszyn

krzesło pisze:Nie reklama tylko maszyne wykonała dla nas znajoma firma i nie działa tak jak powinna i szukam innego rozwiązania coś na zasadzie gięcia z szablonu bo maszyna cnc okazała się kłopotliwa pozdrawiam
ok sprawa jasna ...

Kiedyś wykonałem koncepcję urządzenia gnącego do trzonków łopat, szufli, szpadli itd niestety do budowy maszyny nie doszło.

Poniżej szkic ...


Obrazek

Obrazek


Wyrób:

Obrazek

W przypadku gięcia profili stelaży krzeseł temat się nieco komplikuje, spore kąty zagięć ..., ale myślę iż idea gięcia szablonami czy też odpowiednio skonfigurowanymi rolkami miałby zastosowanie.
autor: trzasu
19 lip 2013, 13:49
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Produkcja maszyn
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 12366

Re: produkcja maszyn

krzesło pisze:przesyłam filmik mojej maszyny

[ Dodano: 2013-07-15, 21:21 ]
co myślicie o takiej maszynie ?

[ Dodano: 2013-07-15, 21:22 ]
co myślicie o takiej maszynie???
Kolego krzesło, skoro kolega poradził sobie z maszyna do gięcia rur okrągłych to nie powinno stanowić problemu wykonanie giętarek szablonowych dla rur kwadratowych ...

Na początku pytałeś o urządzenie do wyginania rur okrągłych, jak wykonać ewentualnie ile by takie kosztowało, po kilku postach wrzucasz gotową maszynę ..., trochę się to kupy nie trzyma :grin:

Krypto reklama ?
autor: trzasu
18 lip 2013, 22:53
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Produkcja maszyn
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 12366

Mariuszczs pisze:A no myślałem że chandlarz.

Ogólnie z tymi "metaloplastykami " co mam kontakt to wygląda wszystko tak że każdy ten element jesli ma wspólną maszynę z innym elementem to napewno ma swój szablon do gięcia lub oprzyżądowanie, lub ustawia się odbojniki aż detal będzie zbliżony do wzoru. Często jest szablon i dogina się ręcznie. Niektórzy producenci mają stanowisko pracownika który w miare potrzeby jest konstruktorem, serwisantem. Jest skromny park maszynowo narżedziowy.
Ale nie spotkałem się bezpośrednio z zaginaniem tych profili kwadratowych z takim przetłoczeniem co tam jest na każdym gięciu. Być może jest to gięte najprostszą giętarką hydrauliczną z oparciem profila o dwie rolki.

Na yt najłatwiej sobie coś uzmysłowić.

To przetłoczenie sprawia iż można użyć mniejszego momentu do zagięcia profilu oraz w sposób kontrolowany dochodzi do "wciągnięcia" ścianki do środka



Co do pomysłu na gięcie stelaży do krzeseł to jeśli jest to np 5 rodzai i produkcja idzie w tysiącach to proponowałbym wykonać 5 urządzeń, każde wyposażone w odpowiednie szablony oraz napędy (ewentualnie napęd wspólny np hydrauliczny), zaoszczędzi się czas na przezbrajanie (gdyby miała by być to tylko jedna maszyna z wymiennym osprzętem).

Wróć do „Produkcja maszyn”