Znaleziono 11 wyników

autor: karol1111
27 sie 2015, 13:15
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

@lolo2 ale to nadal jest mibm, a lotnictwo to tylko specjalizacja :) z reszta jedna z wielu.
Bardziej jestem nastawiony na zostanie mechanikiem niż konstruktorem, poznaniem teorii związanej z mechaniką, budową, konstrukcją. Bo wielu rzeczy praktycznych to ja nie poznam na studiach :) Od tego jest praca i praktyka :) sam z reszta zreflektuje swoją potrzebę pracy i poznawania czegoś w praktyce i może się przyniosę na zaoczne po którymś semestrze, jak uznam, że będzie to dobre rozwiązanie, A jednocześnie poszukam pracy w firmie zajmującej się tym czego się uczę, by chociaż coś zobaczyć w tej firmie :) patrząc na nazwy zajęć i ich opis za dużo nie wywnioskuje, ale we Wrocławiu jest oprócz CADa dodatkowo Solid edge i Catia, także chyba tam się wybiorę. Nie muszę robić konkretnie tego z czego będzie specjalizacja, jeśli będę dobry w konstruowaniu to mogę też konstruować inne rzeczy, ale nadal będę po mechanice i budowie maszyn :wink:
Dzięki za odpowiedź!
autor: karol1111
27 sie 2015, 01:53
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

Wyrywanie zdań z kontekstu, bardzo dorosłe podejście.
gregor1975 pisze: Nie rozumiem, chłopcze, o co Tobie chodzi? Wpadasz na forum, zadajesz pytania, nota bene głupkowate i naiwne, ktoś Ci doradza a Ty jeżysz się.
W którym momencie się "jeżę" ? Zwyczajnie odpowiadam na zaczepkę , bo inaczej nazwać tego nie można, choć nie powinienem odpowiadać . Zaczepiasz czlowieka, który pyta, bo nie wie. A od tego są fora , by szukać pomocy.
gregor1975 pisze: O realiach uczelnianych masz pojęcie nikłe

Mam nikłe pojęcie , ponieważ nigdy nie byłem studentem , dlatego też założyłem temat na tym forum , by dowiedzieć się m.in. jak wyglądają realia uczelniane.
gregor1975 pisze:
Stawianie zatem pytania typu jak wyposażone są pracownie na uczelni jest tak samo sensowne, jak pytanie typu czy w Polsce żyją ludzie wysocy, czy niscy?

Nie , nie jest ono "tak samo sensowne", jest to pytanie do osób studiujących jak i absolwentów danych uczelni. Oni wiedzą najlepiej jak wygląda wyposażenie i mogą odpowiedzieć na moje pytanie np. jak wygląda wyposażenie pracowni komputerowych ( czy są one przestałe czy też nie), labolatoriów, itp. Materiałów na których student ma po części praktykować/ uczyć się.
gregor1975 pisze:Na pytanie czego warto się uczyć odpowiedź jest bardzo prosta - tego, czego wymaga program studiów.

Czego warto się uczyć czyli na co położyć większy nacisk, niesamowicie łatwo można to wywnioskować z kontekstu, a z Ty czepiasz się słów w tym momencie, choć każdy wie o co chodzi. Dla przykładu użytkownik lolo2 napisał o Catii i języku niemieckim , co uważam za pomocną odpowiedź. Bedę wiedział , że od początku warto położyć nacisk na język dodatkowo niemiecki ( co jest w sumie logiczne) a nie tylko i wyłącznie angielski.
gregor1975 pisze:Jeżeli uznajesz, że program jest lub może być wadliwy ewentualnie niewystarczający, szkoda czasu na studia. O jakości kształcenia mogą porozmawiać i pomarudzić absolwenci. Kiedy robią to studenci, wygląda to dziwnie, a kiedy kandydaci na studentów, wygląda to śmiesznie.

Nie uważam , że jakiś program jest wadliwy lub niewystarczający, ponieważ nie jestem ani studentem ani absolwentem, a wtedy dopiero będę mogł się wypowiadać na temat programu. Ale są osoby , które są absolwentami, studentami i mogą coś na dany temat powiedzieć, na temat programu.
Nie widzę jednak, w którym miejscu tak uważałem , a co dopiero, że jest to śmieszne. Śmieszne jest to , że Twoja wypowiedź do niczego nie doprowadziła oprócz polemiki, bezsensownej, ponieważ wyrywasz zdania z kontekstu i dobierasz dziwne, nie wiadomo skąd wzięte argumenty.
gregor1975 pisze:Podobnie jak śmiesznie wygląda fakt, że dorosły człowiek z maturą, czyli zaświadczeniem o dojrzałości (bo tak nazywa się ten egzamin) nie potrafi wybrać sobie szkoły i zakłada w tym celu ankietę wśród społeczności, jakby nie patrzeć, anonimowej, szczególnie dla świeżego uczestnika forum.


Jeśli mam być tak małostkowy jak Ty, to matura jest egzaminem maturalnym. Nie istniało nic takiego jak "zaświadczenie o dojrzałości", przed rokiem 2005 istniał egzamin dojrzałości. Społeczność anonimowa nie jest społecznością gorszą. Każdy kto chciał się wypowiedział, są tu osoby mające wiele do powiedzenia, co widać w wielu postach, i mogące pomóc w danym temacie, dlatego zdecydowałem się na założenie tematu na tym forum. Nie jest to ani trochę śmiesze, bo forum ma pomóc , a nie wybrać za mnie.

Naprawdę ani trochę nie rozumiem po co Ci to wszystko. Każdy z użytkowników wypowiadających się robił to życzliwie, wiedząc, że nie mam pojęcia o realiach studenckich. Ludzi to nie kłuło w oczy, jeśli tak to każdy ma prawo w życzliwy dla drugiego człowieka sposób zwrócić mu uwagę. Każdy chciał pomóc i to zrobił. Jednak Ty postanowiłeś sobie bez sensu podyskutować, a w dyskusji nie było jakiegokolwiek szacunku dla drugiego człowieka.

Drodzy użytkownicy!
Uważam , że jako człowiek, który nie wie nic o realiach uczelnianych mam prawo zapytać o to społeczność forumową, szczególnie widząc , że potrafi ona pomóc nie jednej osobie, a mi w bardzo dużym stopniu już pomogła.

Temat uważam za zakmnięty. Jeśli ktoś chce się dodatkowo wypowiedzieć, odpowiedzieć na moje pytania , na które nie padła odpowiedź, lub w kulturalny sposób zasugerować coś jeszczę , to proszę piszcie. Ja po części juz zdecydowałem.

Z góry wszystkim dziękuję!
autor: karol1111
26 sie 2015, 11:37
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

Patriota pisze:W Poznaniu później lepiej z pracą po studiach.
W Poznaniu czyli w mieście czy po politechnice w Poznaniu ? Jeśli w mieście to zależy w jakiej branży, zawsze się można przeprowadzić w poszukiwaniu pracy.

Mógłby się ktoś dodatkowo wypowiedzieć jak wygląda wyposażenie obu politechnik ? Czy nauka to tylko teoria czy choć w małym stopniu praktyka? ( najwięcej praktyki to praca, staż czy praktyki , to normalne) Jak wyglądają ( nei wiem jak to nazwać - pracownie?) pracownie komputerowe? Czy sprzęt to jakiś za przerposzeniem szajs czy sprzęt z najwyższej półki? Taką sytuacje miałem w technikum. Gdy byłem na praktyce w niemczech ( zakład+ośrodek szkoleniowy, CNC+ pomiar CMM+ drukarka 3D i CAD) komputery do CADa były na nowym i7 i pożądnej grafice ( jednak nie do projektowania ) ale z dużym zapasem dawały sobie radę , a te na których była CATIA ( której nic nie zobaczyłem tam, nie było tego w planie ) były kombajnami do projektowania na Xeonie . Za to w zwykłym polskim technikum był prosty komputer na Pentium4, który nie dawał sobie rady z SolidEdge w najbardziej okrojonej wersji, obsługiwały tylko Logo i program do G kodów. Nie liczę na cuda , chce tylko wiedzieć czy jest tragicznie czy jakoś ujdzie :wink:
O ile na stronie WMRiT w Poznaniu ( a dokładniej inżynierii wirtualnej projetkowania) NIBY te komputery są w miare - jakaś tam prosta informacja o parametrach, pewnie nic nie znacząca - tak pewnie reszta dostanie do CADa dostanie coś słabego
Jeśli ktoś widział to niech powie jak to właśnie jest z wyposażeniem w sprzęt w Poznaniu i Wrocławiu.
Większość i tak będę robił w domu, ale pytam tak z ciekawości :wink:
autor: karol1111
26 sie 2015, 09:58
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

@up. Pytałem raczej o wybór uczelni a nie o profil psychologiczny, także sugeruje czytanie ze zrozumieniem. Z jednej strony rozbawiło mnie to troszkę, bo wiedziałem, że trafię na taki komentarz, z drugiej ręce mi opadają... Nom :mrgreen:
Nie musisz mi nic sugerować, jakbym pisał w inny sposób usłyszałbym zapewne "jestes źle nastawiony, świat nie jest taki straszny, nie chce Cie tylko oszukać, nie bądz podejrzliwy,zmień myślenie". Z resztą zwykle tak o sobie słyszę, a jak pomyślę troszkę bardziej optymistycznie, przełamując w sobie myśli stojące za , wiedzę , że nie będzie łatwo do czegoś dojść ( coś to nie tytuł i zmiana barży na taką , do której potrzeba tylko matury), potrzeba ogorm pracy, że będą "zapychacze godzin",które ciężko będzie ominąć, że bedą ludzie jak mur, który trudno będzie przeskoczyć - to dostaje taki komentarz :wink: .
Z resztą na początku tematu było, że jestem lekkoduchem i myślę, że samo przyjdzie , mimo że sugerowałem nie raz, że wiem , że ogrom pracy czeka i jestem tego świadomy , że aż mnie to przeraża, ale albo się czegoś podejmuje albo nie :wink:

Pozdrowienia!

Ps. Nie znasz mnie więc nie możesz oceniać jaki jestem z postu na forum. :mrgreen: :mrgreen:
Z resztą... to jest dział "na luzie", więc piszesz "na luzie", COŚ niekoniecznie związanego z tematem.
Z drugiej zaś strony dzięki, bo utwierdziłem się bardzie jw swoim przekonaniu , że nie jestem w życiu aż takim optymistą, a podejrzliwość nie jest wyssana z palca, tylko podparta tym co się na świecie ( uczelniach i w pracy) dzieje ( czyli ,że nie jest tak kolorowo :wink: ).
autor: karol1111
26 sie 2015, 02:11
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

@lolo2 : Moim celem nie jest Monachium , nie marzę dzień i noc by zostać konstruktorem . To jedynie jedna z ewentualności , konstruktor w atomotive, ale bardzo kusząca i dziękuję za obszerną odpowiedz!
Co do automotive... Moim największym marzeniem byłaby praca w Goteborgu, w Volvo. Marka ta to moja miłość i dążyłbym do wyjazdu do Szwecji, zrobienia tam magisterki i spróbowania dostać się jakoś do Volvo. ale to nadal odległy temat.
Na studiach chciałbym wybrać niemiecki , ponieważ znam go tylko na podstawowym poziomie, a z angielskim nie mam problemów. Od września będę kontynuował naukę tego języka w szkole językowej, tak dla własnej satysfakcji i żebym coś już potrafił, gdybym podjął się próby wyjazdu i zdania dobrze egzaminu toefl. Jestem aktualnie na zarobkowo-turystycznej emigracji i widzę , że to moja "dobra" znajomość języka angielskiego była o kant tyłka... nom :mrgreen: znałem, ale miałem problemy z komunikacją. Dopiero przy częstym używaniu języka angielskiego człowiek gubi granice i przestaje myśleć "po polsku" , z czym miałem problem ( jak i wielu, wielu innych).
Nadal dylemat , Wrocław czy Poznań? Inżynieria lotnicza to naprawdę ciekawy temat , dla mnie, tak samo jak samochody i ciągniki. Też dobre zarobki, też możliwość pracy zarówno przy mechanice , pracy fizyczno manualnej i projektowej. Pracy za granicą , rozwoju, nawet pracy w Polsce.
A więc co do uczelni : nie wiecie jak jest z ich wyposażeniem? ( chyba tu chodzi o labolatoria)
Co do projektowania: na której politechnice można więcej nauczyć się podstaw w temacie projektowania , konstruowania ?

Jeśli możecie coś napisać o obu politechnikach lub kierunkach lub możliwości przyszłej pracy w zawodzie lub czego warto się uczyć ( jak kolega wyżej , lecz co nie zostało prędzej poruszone) to proszę piszcie :wink:
Pozdrawiam!
autor: karol1111
17 sie 2015, 21:45
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

_barti_ pisze:Pytanie co chcesz robić po tych samochodach i ciągnikach na PP ; )

Po "samochodach i ciągnikach" chciałbym... Szczerze? Pracować w firmach związanych z motoryzacją, pracować jako konstruktor ( i pokrewne), pracować z CADem i innymi programami. Nie wiem co możnaby robić bardziej manualnego, ale chciałbym pracować przy procesach wytwarzania, jakieś produkcji ale nie jako zwykły monter jak po zawodówce, lecz raczej bardziej zatomatyzowanych procesach ( to jednak bardziej AiR).
autor: karol1111
29 lip 2015, 11:48
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

lolo2 pisze:Lotnictwo fajnie brzmi ale czy po tym prace znajdziesz?
Lotnictwo to specjalizacja na mibm jak każda inna, a o pracę nie będę się musiał martwić :wink: W grę wchodzą tylko te dwa kierunki na tych dwóch wydziałach dwóch politechnik. Na to się dosałem , a jak się pewnie wszyscy domyślają już dawno po rekrutacji :smile: preferencji już nie zmienie.
lolo2 pisze:Ja 3 lata temu konczylem mechanike i budowe maszyn w poznaniu, bylem na studiach dualnych zamawianych dwie specjalnosci sie ciagnelo.


Na jakim wydziale? Na WMRiT? Na czym dualne w ogóle polegają ? jest z tego jakaś super korzyść? Do jakich firm można iść na dualnych na MiBM ?

A o "filarach" już proszę nie piszcie, każdy o tym pisze a ja w pierwszym poście napisałem, że o tym znakomicie wiem i idę na studia po wiedzę , a nie by zmarnować czas. Bo jeśli bym chciał marnować czas to bym nie zakładał tematu i zainteresował się czymś łatwiejszym :wink: Ale i tak dzięki za pomocne rady!

A więc jeszcze raz: MiBM, Wydział Mechaniczno- Energetyczny ( w przyszłości specjalizacja inżynieria lotnictwa) PWr czy Wydział Maszym Roboczych i Transportu ( spec. Samochody i ciągniki)? Jak jest z tymi wydziałami? Co sądzicie o specjalizacjach ? O labolatoriach i wyposażeniu? Nie wiem o co pytać , nie jestem i nie byłem studentem więc nie wiem o co pytać :grin: Jeśli jest ktoś kto studiował na tych specjalizacjach proszę o opinie
autor: karol1111
25 lip 2015, 17:41
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

@davish88, do obu miast mam tyle samo kilometrów, są porównywalnie drogie itp. Chodziło mi raczej o porównanie politechnik, konkretnych wydziałów i konkretnych specjalizacji( inżynieria lotnictwa na WM-E i samochody i ciągniki na WMRiT)
autor: karol1111
24 lip 2015, 21:11
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

@trzasu tak było kiedyś czy nadal jest ta "przepaść"?
autor: karol1111
24 lip 2015, 17:10
Forum: Na luzie
Temat: MiBM - Poznań czy Wrocław
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4489

Witam po chwilowej nieobecności!
To może po kolei:
@rap3k, Idę studiować(opcja pierwsza), inaczej nie zakładałbym takiego tematu na jakimkolwiek forum.Wiem, że muszę się sam uczyć, i jaka jest mniej wiecej idea studiów. Nakreśliłem to na początku :wink: A na temat praktyk wiem od znajomych , którzy studiują na dualnych, AiR, o czym też chciałbym się dowiedzieć z forum( czy na WMRiT jest coś takiego, ponoć ludzie z WBMiZ "uczestniczą w tym projekcie"). Co do praktyk (part2) całe życie miałem pogląd, że pójdę do jakieś dużej firmy ( tak dla przykładu Robert Bosch, tylko dla przykładu, lub Volkswagen) nawet jako zwykły pracownik na linii, i będę studiował, o czym nakreślę w czasie rozmowy o pracę. Chodzi mi w tym o to by łączyć teorię z praktyką, by to co wyniosę na studiach mógł zoabczyć w pracy,a są skłonne firmy, by wykształcić sobie pracownika. Cudów nie płacą , ale to chyba nie o to chodzi :cool: Mam kolegę, który pracuje w firmie związanej z optyką, i studiuje coś związanego z optyką i fotoniką. 80% rzeczy, które widzi na studiach może zobaczyć w pracy, a jeśli czegoś nie wie, to może zapytać kierownika, a ten mu w miarę możliwości coś tam tłumaczy, co ponoć jest mu pomocne. O coś takiego mi właśnie chodziło. Ale, że chce iść studiować dziennie, to pomyślałem właśnie o tych "dualnych" na PP. Co o tym sądzicie?

@gregor1975, zrozumiałe jest dla mnie, że pierwsze semestry to matematyka, fizyka, rysunek techniczny. I to wiem. A co do tematu to raczej chodzi mi o wybór patrząc na dostępne specjalności ( aktualnie to Inżynieria lotnictwa na PWr i Samochodzy i ciągniki na PP). Temat lotniczy wygląda mi na ciekawy i obiecujący (zarobkowo). Samochody i ciągniki to to co mam od małego pod dostatkiem. Ojciec ma gospodarstwo rolne, co chwilę się coś remontuje. A sąsiedzi to mechanicy samochodowi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Po raz kolejny, nie interesuje mnie "ślizganie", angielski to dla mnie nie problem ( po pierwszym stopniu i chwili pracy chce wyjechać z dziewczyną do Skandynawii). Kobietę "mam", jakbym nie miał to bym jej na pewno nie szukał na PWr , by się potem nie kłócić o tym czy lepszy jest AutoCAD czy SolidEdge :mrgreen:

Nie mam pojęcia cóż jeszcze mogę napisać. Nie chcę zmarnować czasu. Wiem, że pracodawcy patrzą na doświadczenie, a nie tylko na wykształcenie. Dlatego rozważałem opcję zaoczne+praca. Boję się jednak, że pieniądz może mnie zniechęcić do nauki, lub wyczerpanie po pracy( większe firmy związane z lotnictwem lub samochodami to od 70km w jedną). Ale podjąłem decyzję "dzienne" i tego się trzymam. Jak uznam,że głupio zrobiłem to się na zaoczne przeniosę.

Wróć do „MiBM - Poznań czy Wrocław”