Dzięki kolego za podpowiedź, obawiałem się że będę musiał wyskoczyć z kasy i będę miał przywilej ''trim-a'',florek41 pisze: ↑27 maja 2021, 21:46Użyj do tego Trim Toolpath już po wygenerowaniu konturu. Po wybraniu trim zmień sobie tryb na inside boundry i zaznacz część która ma zostać. Najlepiej zaznaczać w takim rzucie, gdzie dobrze widzisz scieżkę - np. widok z góry.
Jeśli chcesz to zrobić bardzo precyzyjnie to zrób nowy szkic na tej płaszczyźnie, który zawiera tylko odcinek który chcesz obrabiać i na jego podstawie zdefiniuj obróbkę.
![]()
Jeśli chodzi o punkt wejścia w materiał to w tym przypadku musisz zmienić kierunek obróbki (UWAGA zmieniasz sposób pracy narzędzia!)
W zakładce Passes zmieniasz Sideways Compensation na Right.
b.
ale skoro kontur 2D poleci po szkicu to dla mnie już wystarczająco, a czego nie wiedziałem

Na spokojnie

podałem tą bryłę bardziej jako przykład na przyszłość, a swoją drogą wykonywałem tego typu detal i sprawa wyglądała tak że po zgrubnym i wykańczającym frezie fi8 w kąciku zostawało naroże R4, chciałem "doskrobać" frezem fi 3 bo taki promień był dopuszczalny ale bez sensu było frezować ten sam kontur po frezie fi 8, jak można by właśnie ten krótki odcinek, choć można też zastosować Rest Machining, ale czasem moja wizja nie pokrywa się z wizją programu

korzystając z okazji podpytam jeszcze:
co nie tak robię że kiedy chce wykonać wierszowaniem promień razem z prostopadłą ścianą, to obróbka parallel wierszuje tylko promień a prostą ścianę omija ? ( chciałbym od góry do dołu po 1mm zejście, bo np. mam freza z roboczą częścią 3 mm ;D )
z kolei contour 3d nie puści żadnej obróbki. . . .
wiem, że mogę zastosować na prostopadłej części 2D a potem 3D/parallel ale te moje wizje....

