Przecież można zrobić mały eksperyment potwierdzający- zrobić kilka próbek łączonych różnymi technologiami - obciążyć je (każda polibuda ma maszynę wytrzymałościowa) i mamy wyniki, osobiście nie lubię gdybać lubię po inżyniersku to sprawdzić. I jeszcze jedna sprawa z tego co wiem spawać elektronowo można materiały których normalnie nie da się połączyć oprócz kilu innych technologii - można bez problemu zrobić to tu http://www.itstw.pl/1009/urzadzenie-do- ... elektronowsokon pisze:A spawanie gazowe? Chodzi mi o metodę jaką łatają chłodnice? Chociaż tam też wytrzymałość żadna bo to chyba bardziej lutowanie niż spawanie.
Znaleziono 2 wyniki
- 11 mar 2015, 20:03
- Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
- Temat: Spawanie Al-Mg-Zn
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 2029
- 11 mar 2015, 00:55
- Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
- Temat: Spawanie Al-Mg-Zn
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 2029
Re: Spawanie Al-Mg-Zn
Masz do wyboru poszukać kogoś z maszyną (tu bez pięciu osi się nie obędzie) na której jest wdrożona technologia pt friction stir welding tj zgrzewanie tarciowe z przemieszczeniem lub poszukaj lasera 5 osiowego - polibuda świętokrzyska świadczy usługi (to nie krypto reklama)Dudi1203 pisze:Panowie dzis po raz kolejny spotkałem się z problemem spawania odlewu Al-Mg-Zn, był to korpus kolektora dolotowego w audi A8. Szybkie googlowanie mówi mi, że stopy te są niespawalne, z uwagi na kruchość w wysokich temperaturach przez dodatek cynku. I faktycznie, próby spawania (drut Al-Mg) dają efekt pękania spawu, od razu po skończeniu spawania słychać jak strzela. Da się do tego jakoś podejść?
Gdyby coś, to mowa o metodzie TIG
Obydwie metody powinny być skuteczne, co do pierwszej - jest prosta do zastosowania - narzędzie ale maszyna musi być porządna - sztywna