Znaleziono 7 wyników

autor: 2jacks
30 paź 2015, 18:42
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Mam pytanie. Można znaleźć różnego rodzaju pracownie usługowe, które oferują cięcie sklejki(i innych materiałów). Generalnie można je podzielić na laserowe i cnc....Z tego co zauważyłem cięcie laserowe jest tańsze..często wyraźnie tańsze. Z czego to wynika?

Bo raz, to kwestia ceny maszyny. Często lasery są droższe...dwa to cięcie jest lepszej jakości...

Od razu dopytam też o inną kwestię. Chodzi o bębny do lakierowania. Czy są jakieś firmy które oferują takie urządzenia. Chodzi o zorientowanie się w cenie. Bo nie potrafię znaleźć ani w polskim google ani w angielskim.
autor: 2jacks
13 paź 2015, 20:44
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Wiesz co juzwa...Mam wrażenie że chyba troche za bardzo mnie straszysz:). A nie jestem pewien czy tak świetnie każdy temat ogarniasz(bez obrazy, dzięki za odzew)...ale jak piszesz w kontekście start-upów że PL to nie USA i że u nas potrzeba ministerialnej zgody na publiczną zbiórkę....to trochę zaczynam sie zastanawiać po co to piszesz. Jest chociażby strona crowdfundingowa "polakpotrafi" gdzie ludzie zbierają pieniądze na swoje projekty. Chyba nie chcesz mi napisać że każdy z nich pisał wcześniej do ministra o zgodę.

Co do certyfikatów. Napisz jakie ty robiłeś i ile płaciłeś i za jakie certyfikaty.

Co do wzornictwa przemysłowego. OK. rozumiem że link was rozśmiesza....ale to nie jest mój link. Ja tego nie pisałem. To jest poglądowe, przykładowe info odnośnie cennika. Widziałem takowe z innymi mnożnikami już na stronach biur projektowych. Nie wiem co w tym takiego śmiesznego czy niewiarygodnego....Widziałem zabawki tekturowe które powstawały przy pomocy wzornika. No jakoś nie chce mi sie wierzyć że za takie tekturowe zabawki które kosztują 20-80 zł projekt kosztował 140 tyś.

Możesz podać Nazwisko tego projektanta?..albo biura projektowe? W moim przypadku chodzi o zabawkę i ja nawet nie chcę współpracować ze światowej sławy projektantem. Po co?...Jeszcze ten tekst "tylko u niego nie ma lewizny"...Skąd ty to wiesz? Znasz wszystkich na świecie?

Co do wyceny. No miałem nadzieję na przybliżoną wycenę. Ale jeśli to nie możliwe to nic na to nie poradzę....
przysyłanie rysunków i podpowiedzi chyba nie mają sensu. Jeśli wejście to pół bańki to nie ma tematu
autor: 2jacks
13 paź 2015, 19:35
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Nie bardzo rozumiem te ostatnie posty. Wzornictwo przemysłowe. Jest taka dziedzina...zawód? No napisałem wzornik przemysłowy. A co do cennika...nawet nie wiem po co to pisze.
Może napisz o co ci dokładnie chodzi w twoim poście...bo zupełnie nie rozumiem co cie tak rozśmieszyło a już zupełnie nie rozumiem co ma do tego komuna

ASOR

No od tego jest człowiek który zajmuje sie wzornictwem przemysłowym. To człowiek z wiedzą techniczną...który współpracuje z odpowiednimi specjalistami. Jeśli trzeba z grafikiem to grafikiem, jeśli trzeba innego specjalisty to z innym....Generalnie na tym polega jego praca. Takim ludziom zleca sie nie tylko projekt produktu, ale także optymalizacje procesu produkcji...Ale napisałem na forum, bo to przecież nic nie kosztuje. Jednak forum jak forum.
autor: 2jacks
12 paź 2015, 22:11
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Ja nie wiem co to za wzornik i co to był za produkt. Generalnie wzornicy starają sie mieć transparentne cenniki. To nie wygląda tak jak przy programowaniu stron że ktoś zawoła 10 tyś bo tak.
http://spfp.org.pl/uploads/2012/07/meto ... ulacji.pdf
To jest ze strony stowarzyszenia projektantów. Widziałem tego typu cenniki zmodyfikowane i w niektórych biurach projektowych wychodziło sporo mniej niż w przypadku tego zalinkowanego.....Będąc szczerym to uważam że sprawa jest banalna...albo przynajmniej prosta.

Co do zbytu. No ja raczej chciałem się nastawić na detal ... no i Niemiecki Amazon uważam że jest świetną opcją...ale to jest tak na prawdę odległa przyszłość..bo jak sie okaże że coś mnie przerasta to nie ma sensu myśleć z zbycie.

Dla tego dopytuję o koszty....ale bądzmy poważni. Przecież 90% zabawek z PL to są chiny...Widziałem materiał o jakiejś fabryce w Chinach która sama jest odpowiedzialna za ileś tam % światowej produkcji zabawek drewnianych....Oczywiście wolałbym wszystko w PL. Pomimo że będzie drożej.

Dostałem info że samo drewno to są grosze..a większość ceny to robocizna..no ale to przecież nie może być aż tak bardzo droższe. No przecież są zabawki drewniane...są droższe, ale mają też dużą zaletę. Chodzi o kontrolę nad procesem produkcji. Jeśli chodzi o plastik to koszty spadają znacząco dopiero przy 10-tkach tysięcy zamówionych elementów.

Co do certyfikatów....nie kupuję tego tekstu. Przecież to kompletnie bez sensu. Każda zabawka żeby wejśc na rynek to musi mieć testy w cenie nowego mercedesa(bo zakładam że o to chodzi)..no błagam. ...Nie wiem jak możesz pisać takie rzeczy. Może napisz konkretnie jakie to są testy....a tekst o łapówkach:)...normalnie bym sie sikał ze śmiechu jakby ktokolwiek chciał łapówkę:)

Wzoru nie ma sensu zastrzegać....Bo to nie ma żadnych niezwykłych cech funkcjonalnych. Wystarczy zmienić nie wiele żeby to obejść a w sensie cech produktu zachować istotę.

Widziałem start upy zabawkowe z USA. Prawda że są takie które zbierały 150 tyś $..ale są też z dużo mniejszymi budżetami. A i tak bardzo duża część to marketing.
autor: 2jacks
09 paź 2015, 23:29
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Myślę że grubość to by była 2-5 mm

Co do malowania to czytałem że malowanie bębnowe jest właśnie idealne do tego typu produkcji..czyli wiele małych elementów. To miałaby być zabawka więc musiałoby być to wszystko jak najlepszej jakości żeby było po prostu bezpieczne.
autor: 2jacks
09 paź 2015, 21:53
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Dzięki wielkie za odzew....i musze powiedzieć że z informacjami że potrzeba sporo miejsca i sporo pieniędzy na park maszynowy to mnie i zaskoczyłeś i zmartwiłeś..ale po kolei

Zbyt mam...a w zasadzie mam mieć:). Plan zakłada sprzedaż detaliczną. Mam po prostu pewien budżet i wykorzystując go powinienem sie zmieścić ze wszystkim łącznie z promocją, stroną internetową, produkcją pierwszej partii...

Ale oczywiście podstawą jest dobry produkt. Chciałem skorzystać z usług wzornika przemysłowego....i oczywiście w ramach tego zlecenia poza samym procesem technologicznym, czy dokumentacją techniczną chciałbym też uzyskać konkretne informacje na temat kosztów produkcji. No w zasadzie to od tego właśnie ci wzornicy są....tylko kwestia zapłaty. Z ceną produkcji chciałbym się zmieścić maks w 60 zł. Ten ostateczny produkt byłby bardziej skomplikowany niż tylko te drewniane elementy...dochodzą tam jeszcze inne rzeczy....bardziej z dziedziny poligrafii.

Wszystkie prace dotyczące procesu produkcji chciałem zlecać zewnętrznie...co myślę że nie powinno być problemem...no tak to sobie przynajmniej wyobrażam.

A jaki byłby koszt jednostkowy takiej produkcji? Chodzi o jeden z przykładowych elementów w ilości 10 tyś? ...bo jeśli to są kwestie złotówek to temat jest zamknięty. To musiałaby być produkcja z kosztami na poziomie plastiku...czyli groszy....bo jeśli koszty byłyby wielokrotnie wyższe to musiałbym zrezygnować z drewna..stąd moje pytanie i to wcześniejsze.
autor: 2jacks
04 paź 2015, 14:58
Forum: Obróbka drewna
Temat: Proces produkcji(kilka pytań)?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2213

Proces produkcji(kilka pytań)?

http://www37.zippyshare.com/v/4H2ZQjtd/file.html
http://www37.zippyshare.com/v/erhboG3a/file.html

Chodzi o produkcję tego typu elementów z drewna. Są to części zabawki konstrukcyjnej, więc precyzja wykonania musi być na wysokim poziomie, do tego musiałbym jeszcze te części pomalować

1. Jeśli wszystko bym zlecił firmie zewnętrznej to jakie byłyby koszty gdybym takowych elementów potrzebował ilości rzędu 5 tysięcy? Chodzi o jednostkowy koszt produkcji(z grubsza jeśli sie da:))
2. Jaki wpływ na jednostkowy koszt produkcji ma skala produkcji? Czy jeśli zamówiłbym np: 300 takich elementów to taki jednostkowy koszt znacząco wzrośnie?
3. Zakładam że większość kosztów to robocizna...więc o ile mógłbym zmniejszyć koszty gdybym miał własne maszyny...i ile mogłyby one kosztować. Chodzi o produkcję głównie takich jak w linkach elementów
4. Jaka maszyna byłaby najlepsza. Jakaś maszyna CNC czy laser? ... Wiem że cnc bym nie obsłużył bez odpowiednich kursów...ale jak to wygląda w przypadku lasera? Czy gdybym miał wszelkie pliki itd.... jest opcja żeby ogarnąć proces produkcji samemu po jakimś wstępnym szkoleniu?
5. Ostatnie pytanie dotyczy malowania. Czytałem o lakierowaniu/malowaniu bębnowym. Wydaje się być ono odpowiednie do tego typu produkcji. Czy są jakieś odpowiednie do tego maszyny jeśli skala nie jest masowa?

A może do tego typu produkcji wielu podobnych elementów jakaś inna maszyna nadawałaby sie bardziej?

[ Dodano: 2015-10-05, 14:08 ]
znowu źle zadane pytanie?...Może odpowiedz na którekolwiek?

Wróć do „Proces produkcji(kilka pytań)?”