Znaleziono 1 wynik

autor: tokarzmaly
10 mar 2017, 13:01
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Walcarka do profili - Prośba o sugestie przed budową
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4071

Dokładnie.
" Dzięki swym zaletom zespoły łożyskowe znalazły zastosowanie w maszynach rolniczych, budowlanych, górniczych, tekstylnych, przenośnikach, wentylatorach oraz w przemyśle spożywczym i drzewnym."
Tylko, że w tych zastosowaniach podstawowe obciążenie wynika z ciężaru rotora, drgań masy itd.
W przypadku walcarki powstają duże obciążenia promieniowe (poprzeczne) i całość konstrukcji musi to przenosić bez przeciążeń czy odkształceń.
W tym przypadku "na oko" cała obudowa zespołu łożyska wraz z łożyskiem jest delikatna.
Łożyska w tym zastosowaniu muszą być odporne na duże obciążenia promieniowe -wałeczkowe, igiełki itp. ale w odmianie do dużych obciążeń.
Nie chce mi się szukać ale w kulkowych jest to rozwiązane szeregami łożysk 60XX-lekkie, 61xx, 62xx, 63xx-do dużych obciążeń.
Taka giętareczka to bardzo proste urządzenie, ale wymaga przemyślenia i odpowiedniego wykonania (średnica kamieni, łożyska, wytrzymałość poszczególnych elementów, napęd na jeden czy więcej wałków itd.)

Wróć do „Walcarka do profili - Prośba o sugestie przed budową”