Znaleziono 2 wyniki

autor: bear
27 maja 2021, 23:40
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Stół obrotowy Heckert
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 3195

Re: Stół obrotowy Heckert

Dla wyjaśnienia. Pokrętło z tyłu służy do załączenia prawdopodobnie napędu stołu poprzez gitarę. Ma dwie pozycję i zależnie od pozycji załącza albo napęd na sworzeń zaznaczony czerwoną strzałką gdzie zapewne powinno być pokrętło, korbka? albo na drugą gdzie prawdopodobnie powinien wychodzić napęd na stół. Napęd stołu poprzez ślimacznicę włącza się poprzez przekręcenie zapadki za kołem podziałowym.
autor: bear
20 maja 2021, 22:23
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Stół obrotowy Heckert
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 3195

Re: Stół obrotowy Heckert

Nie jest to może stół Hecket'a ale mam do kupienia stół obrotowy 400mm w podobnym stanie jak na zdjęciach, z tarczą podziałową ale bez wskazówek i mechanizmu blokowania tarczy. Sprzedający wycenia stół na 400zł i raczej nie opuści z ceny.
Stół przeleżał około 20 lat nieruszany i stoi w miejscu. Przy obrocie korbką wałek się obraca ale nie przekazuje ruchu na stół obrotowy który stoi w miejscu, nie można go tez ruszyć ręcznie mimo poluzowanych śrub blokady stołu. Podczas kręcenia korbką "tuleja" wokół sworznia zaznaczonego na zdjęciu obraca się.
Wie ktoś może jak działa ten mechanizm po prawej stronie stołu? Można nim niemalże obracać w koło, czasami do jego przekręcenia o 90-180 stopni nalezy lekko ruszyć korbką tak jak by coś tam musiało się zazębić ale nic i tak to nie daje.
Zakładam że stół zapewne stanoł ze starości albo blokuje go ten mechanizm po prawej stronie ale dlaczego w żaden sposób nie można wałka zazębić z stołem? Ktoś pracował na takiej podzielnicy, rozbierał albo wie jak jest zbudowana?
Dodam że obok tarczy podziałowej jest znaczek "E" i widziałem kiedyś taki znaczek w polskich stołach więc zakładam że to krajowy wyrób.

Obrazek

Wróć do „Stół obrotowy Heckert”