Co do zaplecza technicznego to mam dostęp do następujących narzędzi:
Wiertarka stołowa
szlifierka kątowa
spawarka inventorowa
I maszyny do obróbki drewna, ale te to tutaj się nie przydadzą. Warsztat owszem jest w domu rodzinnym.
Sterowniki będą moją pracą inżynierską, poza tym mimo że może się coś nie opłacać to zależy mi bardzo na zdobyciu doświadczenia

. Jeżeli uznam potem że nie działają w sposób taki jak bym chciał to albo je usprawnię, albo zaprojektuję nowe, albo pokuszę się o zakup gotowca.
Do elektroniki podchodzę w sposób specyficzny i zawsze staram się stworzyć swoje projekty na maksymalnym poziomie
Co do samej konstrukcji, to co proponowali byście zmienić? Czy chodzi tutaj głównie o samo rozwiązanie kwestii napędu bramy? Czy powinienem go zrealizować w sposób podobny do tego jak zrobił to Gaspar? Tzn na dwóch suwnicach?
Co do śrub kulowych to prawdę powiedziawszy odrzucają mnie ich ceny jak i ceny nakrętek kulowych.
Te rozmiary pola roboczego które podałem są maksymalnymi zakładanymi. Liczyłem się z tym że pojawi się potrzeba zmniejszenia całości, ale nie chciałbym też żeby pole robocze było mniejsze niż 400x600.
Edit:
Zastanawiałem się początkowo nad wykonaniem frezarki na profilach o dużym przekroju, wydaje mi się że w ten sposób wykonanie samej konstrukcji było by tańsze, ale obawiam się problemów jakie mogą pojawić się w związku z naprężeniami po spawaniu. Na profesjonalną ich likwidację nie stać mnie niestety. Rozumiem że już sama zmiana metody napędzania bramy dużo by zmieniła. Tzn jeżeli zrobił bym to na dwóch profilach(podobnie jak Gaspar) i napęd z silnika przenoszony byłby za pomocą paska zębatego na dwie śruby(z lewej i prawej strony konstrukcji) to powinienem uzyskać większą dokładność i stabilność pracy?
Odnośnie szerokości bramy, czy lepiej w takim wypadku zastosować tego rodzaju konstrukcję jaką zaprezentowałem czy lepiej jest to zrobić na jednym dużym profilu?
Faktycznie obawiam się ślusarstwa w jakiejkolwiek formie, nie z powodu tego że nie potrafię posługiwać się różnymi zabawkami, ale dlatego że w tej konstrukcji zależy mi na odpowiedniej dokładności, i nie chciał bym jej zepsuć właśnie z powodu braku profesjonalizmu w spawaniu czy innych czynnościach.