Znaleziono 5 wyników
- 16 lut 2008, 19:02
- Forum: CNC podstawy
- Temat: Jak to obliczyć
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 4148
witam !! oczywiście że należy robić najdokładniej jak się da ! . Tym nie mniej trzeba jakoś wypośrodkować zależność cena , komplikacje / efektywna konieczność . w praktyce przy metodzie żelazkowej i wierceniu wiertarką dokładność i tak nie jest " zbyt wielka " . cały czas mówimy o metodach amatorskich . pozdrawiam !!
- 16 lut 2008, 16:29
- Forum: CNC podstawy
- Temat: Jak to obliczyć
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 4148
witam !! rozdzielczość na poziomie mikronów to trochę żart - w tym przypadku . co innego profesjonalne wiertarki/frezarki do pcb - jak sobie zrobię urządzenie ze sklejki to raczej nie powinienem się łudzić co do dokładności
co do rastru to chyba lepiej przyjąć jako domyślny calowy - tak sobie myślę . w sprawie pasków - dlatego linki że metr kosztuje 4 pln a kółka do tejże sam sobie wytoczę , można również bardzo dobre " wyłupić " ze skanerów / kopiarek . program który używam to TraxMaker ( też coś z protela ) ONI się tam kupują nawzajem i nie wiadomo co jest co ( co jest jakieś firmy )
. mnie z kolei nie podchodzi protel99 itp - za duża kobyła , jak zajmę się projektowaniem płyt do pc to może może
- na razie wystarcza trax . być może dlatego że stosowałem i na nim uczyłem się cokolwiek robić easy traxa pod dosa i tak mi zostało . jest jeszcze problem pola pracy - jakie przewidujesz ? mnie wystarczy mniej niż a4 . pozdrawiam !!



- 16 lut 2008, 15:12
- Forum: CNC podstawy
- Temat: Jak to obliczyć
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 4148
witam !! osobiści skłaniam się turbocnc - dosowy jest darmowy a do sterowania wystarczy jakikolwiek pc/lapek . wolę mieć osobny sprzęt do maszynki - nie jestem przywiązany do miejsca gdzie mam pc " głównego " kupiłem sobie do tego celu za 25pln jakiegoś dela na allegro . a jako programu do pcb używam traxa . pozdrawiam !!
- 16 lut 2008, 14:51
- Forum: CNC podstawy
- Temat: Jak to obliczyć
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 4148
witam !! co prawda programy sobie przeliczają - ale jako człowiek nie specjalnie ufny w działanie ( prawidłowe )czegokolwiek
wole mieć sprawę przemyślaną " na chłopski rozum " . Tak więc - robię przełożenie między silnikiem a kołem " linkowym " 1 /2 - co daje nam 400 kr/obr. I tak jeżeli koło linkowe będzie miało 32.4 mm średnicy to jego obwód - 101.736 , z kolei jeżeli to podzielę przez 400 kr. to wyjdzie 0.2544 mm ( około 10 mils ) . Oczywiście muszę wziąć pod uwagę średnicę linki itp - ale chodzi o koncepcję . jeżeli podejść by do sprawy " oszczędnościowo " to przełożenie 1/2 mogę uzyskać z kół i paska od maszyny do szycia . Myślę że to powinno " styknąć " . pozdrawiam !!

- 16 lut 2008, 13:49
- Forum: CNC podstawy
- Temat: Jak to obliczyć
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 4148
witam !! od " pewnego " czasu myślę o tym samym - maszynka tylko do PCB - i doszedłem do wniosku że najlepszy ( dla mnie ) będzie napęd na linkach stalowych . dlaczego ? - ano dlatego że dość prosto można sobie dobrać odpowiednie przełożenie - zmieniając stosunki koło napędzane / napędzające a co za tym idzie tak sobie dobrać przełożenie 200kr/obr na 100 mils .
pozdrawiam !!
pozdrawiam !!