Znaleziono 2 wyniki

autor: rc36
03 maja 2016, 13:11
Forum: Obróbka metali
Temat: Prędkość skrawania przy toczeniu na tokarkę konwencjonalną
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8131

Mała prędkość skrawania to długi czas obróbki, mało kto będzie się bawił stalką 2 godziny jak można to samo zrobić węglikiem w 20min. z zachowanie optymalnej prędkości skrawania.
autor: rc36
03 maja 2016, 12:41
Forum: Obróbka metali
Temat: Prędkość skrawania przy toczeniu na tokarkę konwencjonalną
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 8131

Robercik280214 pisze:Tokarki może i takie są ale wiadomo postawmy się na miejscu operatora nie wiem czy są tacy odważni aby stać przy maszynie bez osłony skrawając metal i przy prędkości obr. 2500 obr/min.
Ja b. często toczę z prędkością obrotową 2500rpm, nie jest to wcale jakieś ekstremum, wystarczy nie stać w promieniu rażenia obrabianego przedmiotu, ale to chyba oczywiste. Ekstremum było wtedy gdy toczyłem jakiś cienki pręcik akurat na jednym małym TOSie przy prędkości 4500rpm , ale już w tulejce zaciskowej z wrażenia zapomniałem zamknąć szybę osłaniającą. :oops:

Wróć do „Prędkość skrawania przy toczeniu na tokarkę konwencjonalną”