Znaleziono 3 wyniki

autor: riskofpain
21 lis 2013, 21:54
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2911

Czesio pisze:Zrobiłbym jak na pierwotnym rysunku,

Właśnie o to chodzi, że nie mogę, gdybym mógł to nie zawracałbym głowy :)

[ Dodano: 2013-11-21, 21:59 ]
InzSpawalnik pisze:Twoj prowadzacy bardzo nie lubi technologii spawalniczych (mozliwe ze ich nie rozumie) bo jest to idealna technologia dla takiego elementu, proces automatyczny ... zwlaszcza ze oryginalne spawy to pachwiny wiec moznaby niewielkim dodatkowym nakladem pracy wykonac w ich miejsce doczolowe spawy i otrzymac bardzo solidny produkt.

Nie chcesz stosowac odlewania ok.
Odnosnie obrobki plastycznej, moglbys zaczac od walka diam 60mm i dlugosci 100mm z dodatkiem na te dwa ramiona, zaczac od ich wygiecia we wlasciwym kierunku ( najlepiej po wstepnym podgrzaniu tego walka indukcyjnie , wszystko przesuwa sie oczywiscie na rolkach ),
nastepnie po zgieciu na np prasie krawedziowej nastepuje umieszczenie elementu w prasie i odkuwanie ( mozna sprobowac swobodnie ) tych ramion, na koniec finalnie w matrycy.
Po skonczeniu odkuwania wiercenie i chyba sa tam jakies fazki.
Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak szybkiej, rzetelnej i pomocnej odpowiedzi. Dziękuję ogromnie :)
autor: riskofpain
21 lis 2013, 20:48
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2911

IMPULS3 pisze:
A to staliwo to nie przypadkiem stal lana? :) Politechnika powiadasz.... :)
Z tego co wiem staliwo ma ograniczoną lejność, co utrudniłoby wypełnienie formy, stąd też wniosłem, że odlewanie nie będzie najlepszym wyborem. Tak więc to, że jest to stal lana nie znaczy, że nadaje się do odlewów, aczkolwiek wszystkich rozumów nie pozjadałem, dlatego mogę się mylić.
autor: riskofpain
21 lis 2013, 19:38
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2911

Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?

Witam.

Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w określeniu rodzaju obróbki wstępnej potrzebnej do wykonania dźwigni kątowej załączonej niżej na zdjęciu. Jestem studentem politechniki poznańskiej i muszę zaplanować proces obróbki danego elementu. Szkopuł polega na tym, że proces nie może generować więcej niż 50% odpadu z półfabrykatu po uwzględnieniu naddatków. No i kolejny haczyk w tym, że element nie jest spawany (w przeciwieństwie do tego na dokumentacji), lecz jednolity.

Ze swoim problemem byłem już u doktora, który prowadzi zajęcia z podstaw konstrukcji maszyn. Niestety powiedział mi, że nie może mi pomóc, bo nie wie jak to zrobić. Generalnie był zdziwiony, że ktoś coś takiego mógł mi zadać.

Co do moich przemyśleń: wydaje mi się, że najprościej byłoby wykonać obróbkę plastyczną zamówionego półfabrykatu o zbliżonym kształcie do pożądanego wyrobu. Byłoby to kucie matrycowe na prasie. Matrycę opłacałoby się wykonać, ponieważ produkcja elementu wynosiłaby 5000 elementów/miesiąc. Ale też nie po to zamieszczam tutaj post aby odpisywać samemu sobie : )

Aha no i odpada odlewanie ze względu na materiał (C45).

Czekam na propozycje i z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Obrazek

Wróć do „Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?”