Znaleziono 1 wynik

autor: viper
17 lut 2017, 15:45
Forum: Obróbka metali
Temat: Wiercenie otworów w śrubach
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3135

koledzy po wpisach widzę że nieliczni widzieli takie wiertła na żywo nie mówiąc już o codziennej pracy na nich...

Ja przetestowałem wiertła od fi13 do fi55 różnych producentów na płytki WCMT jak i SCMT i XOMT.

W tych wiertłach podstawowe znaczenie ma:
-długość np. 2xd , 3xd , 5xd
-ciśnienie wody (różne w zależności od średnicy)
-odpowiednie parametry
-obrabiana stal


To wiertło co masz nie dość że, pewnie 5xd to jeszcze strasznie mała średnica nie wspominając już o samym gatunku stali obrabianej. Sama płytka do tego wiertła jest tak mała że szok a śrubki to można hehe pensetą zakładać.

Wiertła składane na 2 płytki są za***iste, ale od pewnej średnicy i do pewnej długości :cool:

a takie dywagowanie żeby zmiejszyć już za małe obroty (1500obr/min - vc=66) :lol: gdzie nie powinieneś wręcz schodzić poniżej vc100 bo wiertła zaczynają się źle zachowywać jest dla mnie śmieszne i uzasadnia tylko brak wiedzy co do odpowiednich narzędzi.

nie będę nikogo wyprowadzał z błędu i odkrywał swoją nabytą wiedzę z tymi wiertłami i z dobroci serca :wink: kolego PIOTREK0401 radzę od razu wrócić się do starych tradycyjnych metod czyli np. nawiertak 90st i potem zwykły HSS dobrej firmy typu Baildon + cykl łamania wióra. Sprawę załatwisz za grosze a znając SZALONE CENY SANDVIKA takie wiertełko pewnie z 1500zl netto + płytka 30-50zł- tak strzelam..

[ Dodano: 2017-02-17, 17:15 ]
aha no i co do uszkodzenia widocznego na zdjęciu to zewnętrzna płytka wiertła się wykruszyła podczas pracy. A jak nie masz płytki w gnieździe to właśnie taki jest efekt- miękki korpus wiertła idzie w materiał i po wiertle..

Wróć do „Wiercenie otworów w śrubach”