fi 5 z płytką ujemną i jeszcze z narożem r0,8 ?? Chyba raczej przepycha się materiałjasiu... pisze:toczy się, toczy.

czytając wszystkie nasze posty jakoś poukładało mi się to w jedną całośćWZÓR pisze: A skąd te przypuszczenia , że maczałem palce w tej transakcji ?

z czasem się przyzwyczaiszkavior pisze: Przy takiej prędkości wrzeciona zacząłem się obawiać czy uchwyt nie wyleci sufitem z garażuWywalone i mocno skręcone łożyska dodatkowo wywierały na mnie nacisk na ucieczkę z pola walki
![]()
Nie śmiać się, jeszcze dwa miesiące temu nie wiedziałem co to suport a pracy na tokarce łącznie mam za sobą może 3h


nie chciałbym zbytnio krytykować ale ten tokarz z toczeniem to chyba nie wiele ma wspólnego jak nie zna tematów noży składanych. Do do mojej firmy 20 lat temu zaprzyjaźnieni tokarze z pobliskiej fabryki maszyn przynosił składaki na płytki SNMG SECO i nie chcieli słyszeć o gównie lutowanym. Profesjonaliści wiedzieli już wtedy co dobre. Wiec jak piszesz o takim tokarzu to aż włos na głowie się jeży z jego niekompetencji.kavior pisze:Wczoraj w pracy jak na warsztat poszedłem ze swoim iscarem do tokarza z co najmniej 25 letnim stażem nie chciał w ogóle patrzeć na niego. Nie ma przekonania do składaków, raz może użył i nie był zadowolony. Ale jak zobaczył jak pracuje płytka wnmg to kazał sobie podać symbol![]()
Jak będziesz miał nowe płytki to wtedy zobaczysz jaka różnica. Używana płytki które masz nie bez powodu zostały zdjęte z oprawki

Oprócz właściwych parametrów ( a widać że, błądzisz na razie) jest jeszcze sprawa sztywności. Tak naprawdę nie wiemy czy Twój imak nie chwieje się we wszystkie strony, jak z łożyskiem NN, jak z prowadnicami, jak z osiowością noża.
Wstaw fotkę z bliska naroża płytki- popatrzymy czy masz tam jeszcze promień w ogóle
