Znaleziono 2 wyniki

autor: konrados
01 kwie 2023, 16:48
Forum: WARSZTAT
Temat: sprężarka śrubowa grassair s19-7
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 589

Re: sprężarka śrubowa grassair s19-7

sprawdziłem ten zawór dolotowy w chwili uruchomienia otwiera się potem otwiera zamyka szybko ( nie wyłapałem co sie dzieje z zasilaniem elektrozaworu) sam zawór dolotowy rozebrałem wymyłem i stwierdzam ze jest ok poza kilkoma oringami.

dzisiaj zadziała sie taka sytuacja że po włączeniu sprężarki śruby się zblokowały a silnik nadal pracował, szybko wyłączyłem. obracałem ręcznie cały zespół za pasy napędowe i bez żadnych przycięć, a już myslalem że coś w śrubach nie tak. odkręciłęm wąż od pokrywy separatora którym idzie sprężone powietrze przez zawór zwrotny na chłodnice a dalej na zbiornik, odpalilem sprzęt i sprężarka działa normalnie
sprawdziłem zawór zwrotny jest sprawny. rozkręciłem pokrywę separatora, pokrywa ta ma króciec którym wylatuje sprężone powietrze i jest tam jakiś rodzaj zaworu w środku. Rozebrałem wyczyscilem mam tam do wymiany jakieś oringi tak ze w poniedzialek składam.

niestety nie znam szczegółowej budowy ani zasady działania tego typu sprzętu. jestem mechanikiem samochodowym i błądzę po omacku.
autor: konrados
31 mar 2023, 21:30
Forum: WARSZTAT
Temat: sprężarka śrubowa grassair s19-7
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 589

sprężarka śrubowa grassair s19-7

Witam poszukuję informacji na temat budowy i zasady działania kompresora jak w tytule.

Niestety sprężarka nie działa jak należy.
Raz pompuje zbiornik 1000l do 8 bar i jest ok, a gdy cisnienie spadnie do okolo 5 załącza sie znów i chodzi non stop i nie bije powietrza.
Niestety przez moje niedopatrzenie sprężarka działała w tym trybie jakiś długi czas i wywaliła olej, niestety nie wiem skad.

Czy jest na forum ktoś kto mógłby mi podpowiedzieć cokolwiek na ten temat?

Wróć do „sprężarka śrubowa grassair s19-7”