Znaleziono 1 wynik

autor: mc2kwacz
06 maja 2014, 11:42
Forum: Na luzie
Temat: Wycena a cena ostateczna
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1897

Dokładnie. Musisz zażądać nieprzekraczalnej ceny usługi.
Aczkolwiek jest z tym zawsze problem.
Jeśli zamawia się coś niestandardowego, to cena tego może być trudna do oszacowania. I wtedy mamy taką sytuację, że wyceniający albo poda cenę górną usługi (żeby nie dopłacić w razie kłopotów) i odpadnie w rywalizacji, albo poda cenę niską i być może zażąda korekty w górę albo w ogóle zrezygnuje z wykonywania (jak to często bywa przy zamówieniach publicznych).
Nie ma złotego środka. Najlepiej się na bieżąco dogadywać i współpracować z kimś z kim już się ma dobre doświadczenia. Bo może być i drogo i byle jak. A dobrze i tanio - to się praktycznie nie zdarza.
Zawsze można jeszcze poszukać wykonawcy, który jest w stanie podać konkretna cenę i w miarę atrakcyjną. Ale to tylko w przypadku, gdy chodzi o rzeczy które ktokolwiek robił wcześniej.
Przy zamówieniach jednostkowych w ogóle nie ma dobrej metody wyceny prac niestandardowych.

Wróć do „Wycena a cena ostateczna”