Znaleziono 3 wyniki

autor: sobotapannonia
25 kwie 2013, 23:09
Forum: WARSZTAT
Temat: Reanimacja WAN-AW 11kW
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 30963

Problem rozwiązany. Okazało się że ktoś dał uszczelkę papierową na pokrywie pompy oleju. Powstała przestrzeń pomiędzy łopatkami pompy a pokrywą i olej mieszał się zamiast wytwarzać ciśnienie. Ciekawe tylko jak długo tak sprzęt pracował? Po usunięciu uszczelki olej w końcu ruszył i wytwarza odpowiednie ciśnienie. Mam jeszcze problem z zaworkami zwrotnymi na zbiorniku, kupiłem nowe ale puszczają ciśnienie spowrotem na tłoki i silnik nie da rady ruszyć powyżej 4 atm. Chyba wstawię hydrauliczny zawór zwrotny 1i1/2 cala przy wejściu do zbiornika. Czy ktoś już może robił coś takiego?
autor: sobotapannonia
23 kwie 2013, 23:23
Forum: WARSZTAT
Temat: Reanimacja WAN-AW 11kW
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 30963

Jasno czysto i na temat. W końcu zrozumiałem o co chodzi w tym smarowaniu Wana. W takim razie tylko panewka środkowego (głównego korbowodu jest smarowana ciśnieniowo). Reszta rozbryzgowo. Manometr wkręciłem sprawny ( poprzedni właściciel MCgaywer wsadził od butli z tlenem z zakresem do 250 bar, pewnie myślał że manometr zepsuty to wsadził jaki miał pod ręką, szkoda tylko , że przy jednym barze to wskazówka nawet nie drgnie). No ale po wkręceniu właściwego sprawnego też nawet nie drgnie wiec jeden.... Wału nie słychać, pracuje w porządku. Nabija do 5 atm w niecałe 90 sekund więc wydajność około 1300l/min. Co dziwne bo na tabliczce mam napisane wydajność 1000l/min, silnik 7,5kW a obroty agregatu powinny być 610 na minutę. Silnik który mam nie ma tabliczki ale wygląda na 7.5kW obroty zmierzone 2000, obroty zmierzone na pompie to ponad 800 na minutę. stąd też wychodzi wydajność 1300 a nie 1000 który jest podany na tabliczce znamionowej. Widać, że ktoś kombinował.
Dzięki Alvar4 za wyjaśnienie zasady działania smarowania. Jutro zabieram się za sprawdzanie i dam znać wieczorem co wynikło.
autor: sobotapannonia
22 kwie 2013, 22:34
Forum: WARSZTAT
Temat: Reanimacja WAN-AW 11kW
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 30963

Witam
Mam problem z ciśnieniem oleju w Wanie-AW. A konkretnie z całkowitym brakiem ciśnienia.
Nie jestem pewien czy wszystko jest w nim na miejscu, ogólnie widać, e jakiś magik maczał w tym palce i martwię się czy nie wtopiłem kasy. Jest to starszy model z dekielkiem nad pompą do odpowietrzania. Silnik oryginalny wedle tabliczki 7,5 kW. Pompa oleju się obraca (we właściwym kierunku) ale nie tłoczy oleju. Jak rozumiem olej powinien być zasysany rurką z lewej strony (patrząc od strony pompy), przechodzi przez manometr i następnie wchodzi do bloku pompy rurką z prawej strony poprzez zawór regulacji ciśnienia oleju. Po odkręceniu manometru widać wał pompy pomimo że w głębi otworu jest jakiś gwint. Czy powinna być tam jakaś śrubka. Bo w takim przypadku wychodzi, że manometr mierzy ciśnienie pod deklem do którego przymocowana jest pompa. Czy może ktoś wyjaśnić jak prawidłowo powinien działać i być zbudowany układ smarowania (jakie elementy pompy smarowane są ciśnieniowo- bo jest też przecież smarowanie rozbryzgowe).

Wróć do „Reanimacja WAN-AW 11kW”