Od wydajności twojego komputera. Ustawiasz sobie jakąś "core frequency", odpalasz macha i puszczasz jakis testowy g-code by mieszał po porcie LPT, i patrzysz do "task menagera" czy nie masz już 100% CPU obciążenia (albo - czy lpt/hardware nie gubi ci kroków przy takiej prędkości). Jeśli nie - to zwiększasz sobie core-frequency, i mach działa szybciej.rap3k pisze:dziękuje za odpowiedzi
Komputer zakupiony, mach i dodatkowa karta lpt zainstalowana teraz kilka pytań.
1. częstotliwość jądra programu MACH3 - co ona robi, na jaką ustawić - od czego to zależy.
W praktyce - na wszystkim współczesnym od P4 2.0 ustawiam maksymalne ile się da, i jest dobrze.
Na jedno wychodzi, żadna różnica. Teoretycznie na poziomie asemblera są pewne różnice, czy się używa "niskich" adresów I/O typu 0x378, czy "wysokich" z puli PCI, ale w praktyce to żadna różnica, działa wszystko tak samo (programowo).2. czy jest jakaś różniąca w sterowaniu miedzy oryginalnym portem lpt na płycie głównej a dodatkową karta lpt?
Hardwarowo różnie bywa z kartami (jak i złączami na płytach głównych, zwłaszcza w laptopach) - niektóre mają słabsze pull-upy (a niektóre mocniejsze), przez co słabiej sterują liniami danych i szybkie zmiany stanów (razy pojemność linii i obciążenia) daje pewne ograniczenia... Ale to są ograniczenia typu 100-500KHz, czy twoje drivery silników tyle przeniosą, by się tym martwić?