Znaleziono 5 wyników

autor: Witalis
03 cze 2015, 10:54
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4651

Jest to Delta VFD 2.2kw 220V a bezpieczniki to 40 amperow i cos tam pisalo 0.0032A. jak wroce do domu to cykne fote i wypisze wszystko co na nich jest. Dzieki Koledzy stres mi zszedl i jestem na jakiej drodze do rozwiazania tego problemu bo bylem w ... i to gleboko

[ Dodano: 2015-06-03, 11:46 ]
Witam sprzedawca mi doradzil takie oto rozwiazanie

About the fuse: do you run the VFD on a separate group? If not, do so. If it doesn't work, you can cut the RFI-switch (see attached picture).

w tlumaczeniu:|O bezpiecznika: czy uruchomić VFD na osobnej grupy? Jeśli nie, zrób to. Jeśli to nie działa, można wyciąć przełącznik RFI (patrz załączone zdjęcie).
ObrazekObrazek

co myslicie o tym rozwiazaniu? nie zaszkodze sprzetowi wycinajac kondensator, i czy ta konfiguracja odpowiada mojej konfiguracji sieci elektrycznej? czy w garazy zeczywiscie mam nieodseparowana siec zasilajaca? na 80 procent stawiam ze tak. ale reki nie dam.

[ Dodano: 2015-06-03, 23:40 ]
już po problemie. wystarczyło odciąć obieg kondensatora RFI by falownik sprawnie pracował w sieci z innymi urządzeniami. Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi które de facto przyczyniły się do rozstrzygnięcia problemu:

1 uziemienie najważniejsze

2 w falownikach delta VFD istnieje możliwość konfigurowania w jakiej sieci ma pracować odseparowanej czy też nie.

temat uważam za zamknięty jednakże te informacje mogą się przydać potomnym

Fajnie że można na was liczyć. Pozdrawiam
autor: Witalis
03 cze 2015, 10:01
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4651

Podøaczylem trzecia zyle i w garazu na dziesiec podlaczen falownika 5 jest ok dziala idealnie nic nie kopie po prostu super. a kolejne piec wywala bezpiecznik. bezpiecznik do wymiany czy nowa nitke podlaczyc do garazu przez jakiegos wyspecjalizowanego elektryka? przepraszam za brak polskich znakow ale laptop z angielskim systemem.
autor: Witalis
03 cze 2015, 01:01
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4651

Jasne że poszukam elektryka jeśli to wina instalacji a nie sprzętu. Pomóżcie mi ustalić czy to sprzęt czy instalacja elektryczna czy tylko wina przewodu??
Sytuacja była taka: wyjścia z falownika są podłączone U,V,W uziemienie przez nich, tego nie ruszałem, jedyne co to na wejściu były trzy kable brązowy, niebieski i żółto-zielony, ja mając wtyczkę z kablami niebieskim i brązowym podłączyłem w te same miejsca tak samo kolorami jak było w sklepie. może to być wina np. złego kabla i braku trzeciej żyły?
autor: Witalis
02 cze 2015, 22:51
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4651

Podłączyłem pod gniazdko w garażu przedłużacz z niego wtyczka z dwoma przewodami brązowym i niebieskim podłączona do falownika "L" i "N" nie podłączałem uziemienia bo kabel miał tylko dwa przewody. resztę podłączeni uziemienie z wrzeciona i wrzeciono-falownik podłączali profesjonaliści ze sklepu.

jak mogę sprawdzać miernikiem czy jest napięcie na obudowie wrzeciona? Jak ustawiłem napięcie sinusoidy i dotykałem obudowy to nic nie pokazywało a jak paluchem to włosy stają dęba. wolał bym sprawdzać Twoim sposobem

jak mogę sprawdzić czy mam odpowiedni bezpiecznik różnicowy i jaki ja potrzebuję?
autor: Witalis
02 cze 2015, 21:21
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4651

TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!

ObrazekObrazek

Witam kupiłem wczoraj taki zestaw wrzeciono 1.8kw już przy 12tys obrotów maksymalnie do 24 tys obrotów. falownik jakiś chiński VFD do tego stop rezystor.

gościu w sklepie pokazywał ze chodzi po podłączali to wszystko. a dziś jak podłączyłem to chodzi też normalnie ale jak tylko dotknąłem obudowy wrzeciona to prawie kaplica. kopało zdrowo 220V.
radiator na falowniku też. wydaje mi się że to falownik do wymiany. czy wrzeciono też dostało po cewkach i je też muszę zareklamować. podpowiedzcie coś koledzy bo przez tą sytuacje jakiś poczesany jestem.

Wróć do „TEKNOMOTOR, obudowa kopie prądem 220V. pomocy!”