nowe bloki lozyskowe z kasowaniem luzu:

mocniejsze spawanie podstawy i malowanie na ladny niebieski kolor :


szafa sterownicza:

Z-eta z kresem:
na osi Y dodoalem walki podparte:



projekt z solidworksa:
NOWY:

Wróć do „Mini frezarka CNC 330x330x100 - konstr aluminiowa.”
Kolego zacząłem samym projektem i zadnych elemtów jeszcze nie zrobilem, stworzylem projekt , pokazalem tu by jakies wnioski i opinie uslyszec, ze wzgledu na to ze nie wszystko ok zmieniam projekt. Gdy biedzie w miare ok dopiero tworze rozwiniecia elementów i rysunki i pliki pod maszyny (bystronic/trumpf) generuje na gotowa i dopiero daje jako oferte do firm.Skrzydlaty pisze:Jak coś to ja odkupie elementy alu w cenie 11,50zł/kg licząc TYLKO proste powierzchnie. Pamiętaj o mnie jak skończysz "maszynkę".
A tak na poważnie to robiąc to co Ty to na każda płaszczyzne to robił bym zamówienie na blachy alu min. 15mm. Pewnie ze 100kg by sie uzbierało...co przy dobrych wiatrach dało by jedyne 2,8kzł![]()
A ta nierdzewka 3mm to już nie wiem czym Ty się kierujesz...że nierdzewka to....co Ci to ma dać? Bo sam nie wiem? Na polu to będizesz trzymał? Aaaa....sezonowanie...ale wiesz, najpierw sie sezonuje a potem czyści i maluje. Czy to też nie to?
Ja sie zastanawiam czy wannę pod chłodziwo z takiej blachy nie robić.... a wacham sięmiedzy nierdzewką a zwykła i miedzy 2 a 3 mm
Napisalem tak bo podejme próbe na aluminium jesli zbuduje, jesli sie to nie sprawdzi to pozostane przy głównym zaalożeniu czyli drewno, napewno poliamid, i grawerka na powierzchni.chcialbym powoli na aluminium na malutkie elementy
Tak jak mówisz kolego , przemyślalem to dziś i brame zrobie z aluminium 8mm, za to podstawe zostawie taka sama ale wykonam ja z kwasowki/stainless stell 3mm. A uchwty walków z kwasówki 4mm.Niektore elementy do gięcia nietechnologiczne (np mocowania silnikow). Poza tym szytwnosc konstrukcji z alu 3mm - to nie wyjdzie. Taniej i lepiej powycinac elementy konstrukcji z blach 8mm, zamontować jakie wałki 20mm i moze cos poskrobiesz alu - ale nie tym proxxonem a kressem.
Niepodparte wałki 10mm tej długości i frezowanie aluminim raczej się wykluczają - zbudowałem znacznie mniejszą maszynkę na wałkach 12mm z FBS240 jako wrzecionem - dało się nią "frezować" mosiądz (alumnium nie próbowałem) z zagłębnieniem najwyżej 0.1mm
Tez nad tym myslaem i właśnie raczej bedzie to gwintowanie albo nitonakretki.trzasu pisze:Animacja spoko, pomysł z nitowaniem raczej najlepszy nie jest, drgania mogą spowodować poluzowanie nitów i co wtedy ? Śrubę zawsze można dociągnąć, niby nita można dobić ale obijać młotkiem frezarkę ... ?
Pewnie zaraz posypia się pytanie też o wałki wiszące jako prowadnice, czy nie lepiej podparte ...