Znaleziono 2 wyniki

autor: cypisek84
31 sty 2013, 11:06
Forum: Na luzie
Temat: Regeneracja maglownicy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1555

Borsi pisze:żeby ci się w samochodzie nie przycieła
W sumie racja, czyli raczej pozostaje dorobienie z tego samego, lub podobnego tworzywa sztucznego.

Czy może mi ktoś polecić jakiegoś tokarza z Lublina lub okolic? Kiedyś byłem u majstra w okolicach ul. Janowskiej, ale 2 razy mnie spławił ceną z kosmosu bo miał jakąś grubszą robotę.
autor: cypisek84
30 sty 2013, 12:34
Forum: Na luzie
Temat: Regeneracja maglownicy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1555

Regeneracja maglownicy

Witam, mam nadzieję że ktoś mi coś doradzi w temacie regeneracji maglownicy.

Dostałem na "próbę zregenerowania" maglownicę, stukała na dołkach, nic innego jej nie dolegało. Listwa wygląda ładnie, nie ma rys czy wżerów. Po regeneracji chciałbym żeby zagościła w moim aucie, a jak nie to pójdzie na amelinum ; ]

Po rozebraniu maglownicy wywnioskowałem że za luzy odpowiedzialne są 2 takie tuleje

Obrazek
Obrazek

Jedna znajduje się po prawej stronie, druga w okolicy środka obudowy listwy. Z lewej strony jest jeszcze taka stopka dociskająca listwę.

Na rynku dostępne są zestawy naprawcze, jednak te tuleje........... mogło by ich wcale nie być.

Wymyśliłem więc żeby te tuleje wytoczyć, nie wiem z jakiego dokładnie materiału są te oryginalne tulejki, w każdym razie jest to jakieś tworzywo sztuczne. Może PTFE?

I teraz pytanie:

Czy toczyć te tuleje z takiego czy podobnego tworzywa sztucznego? czy może spróbować je zrobić np z mosiądzu?

Do tematu podchodzę hobbystycznie więc nie ma co się spinać, maglownica niech wytrzyma z rok i może jechać do huty.

Liczę na jakieś rzeczowe odpowiedzi :wink:

Pozdrawiam.

Wróć do „Regeneracja maglownicy”