Znaleziono 4 wyniki

autor: InzSpawalnik
26 lis 2013, 13:01
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2913

Te elementy mozna jeszcze wykonac technologia proszkow spiekanych.
W sumie jest to polaczenie i spawania i odlewania i obrobki plastycznej ( na upartego hehe ).
tutaj odnosnik do filmu ilustrujacego proces:



Sa tez metody wykorzystujace nakladanie warstw metalu ( przy uzyciu plazmy, luku elektrycznego badz lasera ) - ale jedna majace ceche wspolna : zbyt drogie na element ktory mozna wykonac na tyle roznych tanich sposobow ;)

Pozdrawiam
autor: InzSpawalnik
23 lis 2013, 09:01
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2913

BRI:

1. - wygiecie walka diam 60mm jest mozliwe na prasie kjrawedziowej, zwlaszcza jesli masz taka masowa produkcje ( 5000 tys sztuk miesiecznie ) a do tego mozesz caly proces zautomatyzowac i zastosowac podgrzewnice indukcyjna.
kolejnym etapem produkcji jest i tak kucie wieci jak on tam bedzie wygiety nie ma wiekszego znaczenia.

2. Twoj pomysl z wycinanym ksztaltem laserowo przyniosl mi do glowy 2 kolejne pomysly.
a) zrobic to z preta kwadratowego dajmy na to 300mm dlugi, zebrac z konca i poczatku po 100mm ( czyli zostawic na koncach juz nie kwadrat a prostokaty ktore wystarczy wygiac na
prasie krawedziowej ) a srodkowa czesc przetoczyc zeby uzyskac przekroj kolowy jak na rysunkiu ... a na zlosc prowadzacemu tego przekroju wytoczyc jeszcze fazki dookola plaskownikow zeby imitowaly spawy hehe ;)

b) Narysowac rozwinicie tego elementu jak w oryginale ( wlaczajac w to czesc walcowa i oba plaskie ramiona ), zwinac to, zrolowac, zespawac ( sorry ) wzdluz i przetoczyc

GRAWER:
Bzdury piszesz wierotne :)
1. Spawanie, Zgrzewanie, Lutowanie i Klejenie to ta sama dziedzina techniki, ( tak samo jak toczenie i frezowanie ). Miedzy lutowaniem i klejeniem jest tylko jedna zasadnicza roznica - zastosowanie ciepla w czasie procesu laczenia ( choc nie do konca bo w przypadku niektorych klejow rowniez stosuje sie cieplo ).

2. Lutowanie "z urzedu" nie moze byc traktowane jako slabsza technologia laczenia metali.
Jesli miales do czynienia z profesjonalnym lutowaniem to pewnie widziales probke materialu ktory zostal badany pozniej mechanicznie, i dobrze zlutowany element peka nie na lucie ale na materiale lutowanym. Trzeba zdac sobie sprawe ze lutowane polaczenia idealnie pasuja do warunkow pracy na scinanie.
autor: InzSpawalnik
22 lis 2013, 17:54
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2913

Grawer.Gift:

Od razu sie poprawiam,
1. Operacja : zadzwonic do hurtowni stali i zamowic 6 metrowe prety okragle o srednicy 60mm :)
2. Operacja zaladowac na rolki i ustawic na pile, np tasmowej albo ramowej ogranicznik na djamy na to 200 mm ( 100 + 50 + 50 na ramiona ),
3. Ciac na pile i odkladac na wozek albo na jakies rolki ktore to wszystko przesuna przez ogrzewnice indfukcyjna a nastepnie tak zagrzany material wpadnie na kucie.

Acha, gdzies miedzy operacja 2 a 3 powinno byc to zagiecie na prasie krawedziowej

Zgrzewanie jest forma spawania ! ( klejenie tez zalicza sie do tej samej rodziny laczenia elementow co zgrzewanie i spawanie ).

Moznaby to wykonac z toczonych elementow ( walek, jedno ramie,. drugie ramie, i wszystko razem skrecac na gwint albo zrobic ciasne pasowanie i metoda rozgrzania - material sie rozszerza i ozna zalozyc ).

Pozdrawiam
autor: InzSpawalnik
21 lis 2013, 21:53
Forum: Obróbka metali
Temat: Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 2913

Twoj prowadzacy bardzo nie lubi technologii spawalniczych (mozliwe ze ich nie rozumie) bo jest to idealna technologia dla takiego elementu, proces automatyczny ... zwlaszcza ze oryginalne spawy to pachwiny wiec moznaby niewielkim dodatkowym nakladem pracy wykonac w ich miejsce doczolowe spawy i otrzymac bardzo solidny produkt.

Nie chcesz stosowac odlewania ok.
Odnosnie obrobki plastycznej, moglbys zaczac od walka diam 60mm i dlugosci 100mm z dodatkiem na te dwa ramiona, zaczac od ich wygiecia we wlasciwym kierunku ( najlepiej po wstepnym podgrzaniu tego walka indukcyjnie , wszystko przesuwa sie oczywiscie na rolkach ),
nastepnie po zgieciu na np prasie krawedziowej nastepuje umieszczenie elementu w prasie i odkuwanie ( mozna sprobowac swobodnie ) tych ramion, na koniec finalnie w matrycy.
Po skonczeniu odkuwania wiercenie i chyba sa tam jakies fazki.

Wróć do „Jak wykonać dźwignię kątową niespawaną (jednolitą)?”