Znaleziono 3 wyniki

autor: Dixi
11 wrz 2014, 14:40
Forum: Rhino 3D
Temat: JA tez próbuję sił w Rhino
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 14545

Dzięki za pomoc. Wczoraj jednak posiedziałem długo i odkryłem parę rzeczy m.in. do czego słuzy shift. Jak dział lustro.Poniżej efekt mojej pracy teraz zastanawiam się jak to pokryć poszyciem. nie widzę polecenia wyciagnij po przekrojach. Ale cyba będę musiał pokryć to kilkoma płaszczyznami. Kadłub oddzielnie a pokład oddzielnie zwłaszcza, że pokład będzie miał różne przetłoczenia.

Obrazek
autor: Dixi
11 wrz 2014, 00:01
Forum: Rhino 3D
Temat: JA tez próbuję sił w Rhino
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 14545

No to się udało dopasowywać wielkość rysunku. Ale co chwila są następne problemy. Jak narysować prostopadłą do płaszczyzny "przód" z miejsca przecięcia dwóch prostopadłych do siebie linii. Są gdzieś dostępne jakieś podręczniki do Rhino? czy tylko forum toturiale albo kursy? Ja posługuję się w zasadzie j. polskim a angielski to znam na tyle, żeby się dojechać gdzie chcę i zamówić żarcie i pokój. :sad: Nie nadążam za tym co mówią w toturialach. Na dziś chyba skończę bo skoda żeby coś rozwalić. głębokie oddychanie przestaje skutkować :evil: Al dzięki za pomoc. Może powoli do czegoś dojdę.
autor: Dixi
10 wrz 2014, 12:13
Forum: Rhino 3D
Temat: JA tez próbuję sił w Rhino
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 14545

JA tez próbuję sił w Rhino

Dla takich jak ja powinien być oddzielny dział dla całkiem zielonych. Tam można by się uczyć od narysowania prostej linii. Chcę przenieść płaską dokumentację papierową jachtu w świat 3D. NA razie zrobiłem tak: zeskanowałem rysunki A3 na skanerze A4 połączyłem w całość w CORELU (bardzo starym) i przeniosłem do Rhino jako tło. Przerysowałem przekroje poprzeczne i rzut z boku. Przy tym wszystkim oba rzuty są w różnej skali. Zaciąłem się na doprowadzeniu ich o właściwych rozmiarów. W Corelu zaznacza się wszystko i rozciąga w rogu i cały rysunek powiększa się proporcjonalnie. Jak to zrobić w Rhino? Kolejne pytanie. Załóżmy że już to zrobię z Waszą pomocą. Ustawie wręgi na swoim miejscu i będę chciał zrobić poszycie przez wyciągnięcie po przekrojach. To czy przekroje muszą być zamknięte? Pewnie tak. Czy te linie wystarczy, żeby się stykały czy trzeba t zrobić jakimś specjalnym poleceniem? Na razie tyle.

Wróć do „JA tez próbuję sił w Rhino”