1. Najpierw sprawdzić czy w biosie jest włączona wirtualna maszyna. Można to też sprawdzić w Menadżerze zadań - klikamy po lewej stronie zakładkę "Wydajność" i po prawej stronie jest "Wirtualizacja" włączona lub nie, jeśli nie to włączyć w biosie(zależy od producenta może się to nazywać inaczej i znajdować się w innym miejscu).

2. Jeśli to nie pomoże wchodzimy w Panel Sterowania - Programy - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - i jak już na wyskoczy lista wyłączamy tam takie funkcje jak "Hyper-V"(nie u wszystkich będzie ta opcja), następnie wyłączamy "Platforma funkcji Hypervisor systemu Windows" oraz "Platforma maszyny wirtualnej".

3. Gdyby to nie pomogło, to po ponownym uruchomieniu komputera możnaby dodatkowo deaktywować Windows'ową wirtualizację w wierszu poleceń jak pokazuje filmik:
4. u mnie osobiście też to jeszcze nie pomogło, ale w następnym kroku wyłączyłem w biosie znowu wirtualną maszyne, po czym znowu ją wyłączyłem i zaczęło działać

punkt 2 i 3 podpowiedział mi Pan Robert Nagraba który na co dzień prowadzi certyfikowane szkolenia z HH które szczerze polecam.
Mam nadzieje, że to komuś pomoże
