Znaleziono 2 wyniki

autor: mariuszl
13 maja 2012, 11:02
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie metodą TIG
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8795

Dziękuję za rady :) Mam jeszcze jedno pytanie, właśnie mi się przypomniało ;) , czasami podczas spawania łuk zanika, zajarzę go dotykowo(bo tylko taką mam możliwość) i za chwilę znowu zanika. W spawarce jest możliwość ustawienia czasu prądu opadania w zakresie 0,1-10 sek.(można też wyłączyć) i nie mam pojęcia jak to ustawić i co to daje:roll: (czy właśnie przez złe ustawienie może łuk zanikać ?)
I jeszcze mam pytanie jaką wartość przepływu gazu ustawić i czy dysza 7 jest odpowiednia?
Przepraszam za tak banalne dla Was pytania, ale proszę o wyrozumiałość jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie :neutral:

Pozdrawiam, Mariusz.
autor: mariuszl
12 maja 2012, 19:35
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie metodą TIG
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8795

Spawanie metodą TIG

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :) Zajmuje się hobbystycznie tuningiem swojego auta. W chwili obecnej mam układ wydechowy 2,5 cala, a chciałbym pospawać 3 cale z kwasówki :) (wydech dość prosty od downpipe do końca na jednym lub dwóch tłumikach)

Tyle tytułem wstępu. W związku z powyższym mam kilka pytań . Posiadam spawarkę inwertorową Stel MAX dp 171C , dokupiłem do tego butlę z argonem reduktor z dwoma manometrami i przewód do spawania z zaworkiem, z elektrodą 1,6 (złotą).

1. czy z takim sprzętem jest sens się za to zabierać
2. czy ma znaczenie czym obrabiana jest stal, tzn. czy muszą być do tego specjalne tarcze do cięcia, szlifierskie itd. czy można ciąć tarczami do zwykłej stali i


Wykonywałem już kilka próbnych spawów rur z kwasówki i czasami wychodzi to ładnie, a czasami słabo. Występuje takie zjawisko, że przy spawaniu bez materiału dodatkowego metal się topi, ale nie chce się ze sobą łączyć. Poniżej fotka tego udanego spawania rura
3 cale bez materiału dodatkowego do oceny ;)
Pozdrawiam, Mariusz :)

Wróć do „Spawanie metodą TIG”