Znaleziono 1 wynik

autor: patrykb
17 sie 2018, 15:39
Forum: Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa
Temat: Projekt prostej prasy hydraulicznej
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5271

Re: Projekt prostej prasy hydraulicznej

Przy takich agregatach silnik potrafi być często przeciążany nawet ponad 2 krotnie. Oczywiście długa praca nie jest możliwa ze względu, że się szybko grzeje.
Osobiście zamieniłbym na zasilanie silnikiem indukcyjnym, montaż pompy do silnika najłatwiej poprzez flansze alu.
Nawet w układzie zamkniętym filtr wewnętrzny jest potrzebny, sporo już jednostek zregenerowałem zasilanych 24V i widać jak dużo "mikro" syfu się odkłada na filtrze. Kombinacje z jakimi się spotkałem to nawet filtracja na wylocie z pompy + filtr na zlocie oleju + filtr ssawny - wszystko w układzie zamkniętym i krótkich interwałach pracy.
Sprężone powietrze nic nie uszkodzi, ale raczej wiele nie pomoże, siłownik wewnątrz zapewne jest zaolejony (nawet jeśli nowy) i wszystko się przyklei do dnia. Najlepszym rozwiązaniem jest demontaż ale samo płukanie olejem powinno też być wystarczające.
Jeżeli silnik DC + akumulatory muszą pozostać to proponuje mały akumulator ciśnienia oraz presostat z histerezą który będzie załączać przekaźnik. Na testy to nie wiem czy nie dało by się zaadoptować cewki z jakiegoś większego rozrusznika (np od ciągnika, pobór prądu nawet 20A) w celu załączania napędu.
Akumulator będzie zapobiegać częstemu rozruchowi silnika przy ewentualnych przeciekach.
Zawór zwrotny na wyjściu z pompy to bardzo słuszne posunięcie, w zasadzie podstawa w takich aplikacjach.

UWAGA, przy gwałtownym uruchomieniu z zamkniętym wylotem pompa może dać ponad 400atm. i od razu wypluje uszczelnienia bokiem których potem już się nie dostanie.

Pisane na szybko, więc w przypadku wątpliwości pytaj.

Wróć do „Projekt prostej prasy hydraulicznej”