Znaleziono 4 wyniki

autor: qqaz
26 mar 2025, 22:47
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: budowa pieca proszkowego na olej
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1981

Re: budowa pieca proszkowego na olej

tuxcnc pisze:
26 mar 2025, 19:26
Autor wątku... ...próbuje je realizować za wszelką cenę, podczas gdy istnieją inne metody, prostsze i tańsze...
A ty mu wszystko dokładnie wyjaśnisz zaczynając od tego że jest debilem i prostych rzeczy nie rozumie więc niech przestanie i pójdzie do kogoś na etat. No i jeszcze że ma brzydką żonę.
Bo i co innego może się dowiedzieć.
Od tuxcnc'a
autor: qqaz
25 mar 2025, 14:54
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: budowa pieca proszkowego na olej
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1981

Re: budowa pieca proszkowego na olej

251mz pisze:Kolega widział jak wybucha pył z mąki?
widział i sam ćwiczył w ramach ciekawości świata.
Ale co autor używa tego nie wiem. Reklama malowana proszkowo? I ten proszek ma być nanoszony już w komorze? Może, nie wiem bo możliwe że jakieś plastizole z sita albo drukarka pikselowa z własnym szuwaksem jako atrament. świat bogaty jest w rozwiązania. Chłop głupi nie jest, technologia blachy do dyspozycji, co go tu zniechęcać.
autor: qqaz
25 mar 2025, 06:05
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: budowa pieca proszkowego na olej
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1981

Re: budowa pieca proszkowego na olej

tco pisze:
24 mar 2025, 20:24
ale już z budową wymiennika to mam zagwozdkę..... oraz co najważniejsze mam wąskie gardło do wstawienia malarni i muszę zbudować piec w tym miejscu gdzie ma stać bo ani dźwig,ani nic nie wjedzie mi tam gdzie chcę aby to stało.... mam (laser, krawędzierki, gilotyny ,spawarki tigi itp).
Czyli nic gotowego nie kupisz a sam zrobić możesz.
Kiedyś były parowozy i powstały takie pojęcia jak płomienica i płomieniówka. To właśnie są elementy Twojego wymiennika ciepła. W tej specyficznej komorze do banerów żadnego wymiennika jako odrębnego urządzenia bym nie robił. Tak jak myślałeś - rura na podłogę po lewej i prawej, z obu końców każdej gniazdo palnika czyli razem 4 punkty grzejne. Tylko miejsce kity płomienia zabezpieczyć trochę lepiej - obudowa z cegieł szamotowych a dalej ta gruba rura czyli parowozowa płomienica.
Jeżeli natniesz szczelinę na jej długości (może być złożenie dwóch ceowników g/w np. 2x120)to spaliny odprowadzisz tędy do wnętrza pudełka (parowozowa płomieniówka) - podwójnej ściany komory - w tym pudełku na górze otwory kominowe i również czerpnia dla wiatraczków które obdmuchają wkład szamotowy. Powierzchnia wydechowa kominków tak 10x większa niż zasys palników (jakby co to zdławisz). Przy okazji wiatraczki trochę zawirują ruch w tym pudełku zwiększając przenikanie ciepła przez ściany. I to pudełko od zewnątrz okładasz 2cm płytami ceramicznymi - takie do kominków, najdroższy element komory i dalej 15cm wełny. Najpierw płyta bo wełna się przegrzeje i spadnie wszystko na podstawę.
I tyle tego wymiennika.
Oczywiście przy tych wymiarach konstrukcja całości musi być składana na zamki lub szwy blacharskie bo różnice wymiarowe to 10mm i by się porozrywało gdyby było łączone spawaniem. Takie klocki Lego tylko bez dziubków.
Odrębną sprawą jest gaz, zapalanie i kontrola płomienia, jego temperatury i minimalna automatyka bezpieczeństwa - ale to trzeba żywcem zerżnąć z piecyków gazowych.
Opary z tego malowanego suszenia to coś palnego? Może wybuchać???!!!

Dodane 42 minuty 6 sekundy:
Jeżeli masz mało prądu na grzanie całości to może włacz lampę IR wąską ale o szerokości baneru i przesuwaj ją wolno przed nim. Pasmowe nagrzanie na pewno wysuszy co trzeba a przynajmniej tej całej maszynerii nie trzeba rozgrzewać.
autor: qqaz
19 mar 2025, 12:10
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: budowa pieca proszkowego na olej
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1981

Re: budowa pieca proszkowego na olej

o ile grzałka elektryczna pozostawia całą moc w środku to palnik już tak łatwo nie ma.
Aby nagrzać wnętrze do 200 ° to temperatura spalin musi być znacznie wyższa wiec z wydechu bedzie uchodzić te 300 ° lub jeszcze więcej uciekać. Aby były spaliny to trzeba wcześniej zaczerpnąć powietrze i je ogrzać w spalaniu co też pobiera energię.Tutaj jest pole do popisu aby palnik zasilać powietrzem świeżym ale podgrzanym spalinami wydechu. To warto poćwiczyć.
I nieunikniona wymiana powietrza w komorze - nadmuch, jaki by nie był, to też powietrzem wstępnie podgrzanym tymi spalinami ze straty komina.

Wróć do „budowa pieca proszkowego na olej”