Ale gdym miał zawodowo używać maszyny to bym się 5 minut nie zastanawiałtuxcnc pisze:To same listwy bez odczytów, więc przy trzech osiach cyferki zaczynają przerażać.
nie wiem ile to warte
http://www.uni-max.com.pl/linial-cyfrow ... -900-mm/d/
Wróć do „Wybór krańcówek bazujących”
Ale gdym miał zawodowo używać maszyny to bym się 5 minut nie zastanawiałtuxcnc pisze:To same listwy bez odczytów, więc przy trzech osiach cyferki zaczynają przerażać.
Fajnie rozwija się dyskusja na temat krańcówek bazująch. Przynajmniej pod koniec dnia wiem o co chodzi pytającemu.tuxcnc pisze:Nikt Cię nie zmusza do użycia kamerki za 13 zł, po prostu taka też ma swoją użyteczność.
W elektronice też występuje starzenie.mc2kwacz pisze:Generalnie nie widzę zalet w stosunku do krańcówki indukcyjnej. Poza ceną. W krańcówce indukcyjnej też masz bardzo dużą powtarzalność krótkookresową. W mechanicznej, nie dość że z racji właściwości materiałów błąd będzie pływał z temperaturą (tak samo jak w indukcyjnej), to na dodatek dochodzi jeszcze naturalne zużycie (ścieranie) ruchomych powierzchni.
Zależy jaką konstrukcję się wybierze. Dla konstrukcji bez dźwigni przy najeździe czołowym jest to rzeczywiście 1.1mm, dla konstrukcji z dziwignią i najazdem bocznym jest to zależnie od konstrukcji projektantamc2kwacz pisze:W tych omronach masz od zadziałania do uszkodzenia drogę 1mm
W nocie katalogowej nie ma parametru powtarzalność.mc2kwacz pisze:Poza tym nie zauważyłem w nocie katalogowej powtarzalności pozycji załączenia. Za to jest napisane, że ta pozycja jest +/0- 0,2mm. To co nie jest napisane, jest przypadkowe.
Dobre mechaniczne mają powtarzalność 10um, bywają też IP67.mc2kwacz pisze:Zapomnij o mechanicznych krańcówkach do bazowania w z założenia precyzyjnej maszynie