Przecież kolega Reactor napisał ze ma doświadczenie jako operator takich maszyn i że nie boi się rozebrać maszyny na części pierwsze i jej odrestaurować. Wnioskuje po tym że kupując maszynę bedzie wiedział co sprawdzić żeby nie kupić sobie złomu. dobra kończe bo się zaczyna offtop robićstrikexp pisze:No własnie Barni, Ty widziałeś i polecasz amatorowi zakup tokarki na oko. A jak trafi taką z wytartym łożem pośrodku to niech sobie kombinuje jak naprawić.
Co z tego że chinka sie szybko zużyje jak do tego czasu moze zastapić ją inna tokarka? Samochód też naprawiasz od 20 lat zamiast kupić nowy za tą samą cenę i leżeć do góry 4 literami na kanapie?
Jak ktoś nie ma kasy to kombinuje, ale jak kogoś stać to szkoda jego czasu, lepiej go spożytkować na zarabianie na nowej tokarce niż grzebanie przy starym złomie bez pożytku dla siebie.
Chętnie poznam ten tajemniczy chiński sterownik który nie opiera sie o PWM.Andrzej 40 pisze: Nawet nie wiesz jaki masz sterownik silnika w swojej tokarce. PWM to ona nie widziała albo nie wiesz, co to znaczy.
Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „Jakiej marki wybrać dobrą tokarkę?”
- 01 lis 2017, 09:19
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Jakiej marki wybrać dobrą tokarkę?
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 12242
- 31 paź 2017, 20:43
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Jakiej marki wybrać dobrą tokarkę?
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 12242
Niewiem może miałem niebywałe szczęście, na te kilka przypadków kiedy to jechałem oglądać maszyny w większości były w dobrej kondycji (no po za 2 przypadkami kiedy to faktycznie jakiś rzeźnik się tym posługiwał), a TUC 40 który stał u gościa od którego brałem frezarke (z 1939r) to był majstersztyk i gdybym wtedy miał te 5tysi to napewno bym się skusił...Pirat pisze:Polski, ruski czy niemiecki 50 letni sprzęt będzie w 8 przypadkach na 10 do kapitalnego remontu i nie chodzi o wymianę łożysk i innych dupereli, ale o szlif łoża wymianę śrub pociągowych i nakrętek, regenerację konika i wiele innych kosztownych rzeczy. Te stare klunkry są często tak zdewastowane i niekompletne, że nadają się tylko na złom, ale oczywiście wg. sprzedających są niemal w idealnym stanie.Barni pisze:szukał bym starej tokarki bo prawda jest taka że nawet 40 czy 50 letni polski, ruski czy niemiecki sprzęt bedzie miał mniejsze luzy niż nowy chińczyk
- 31 paź 2017, 18:31
- Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
- Temat: Jakiej marki wybrać dobrą tokarkę?
- Odpowiedzi: 42
- Odsłony: 12242
Nie wiem jaką masz tokarkę ale po tym wpisie to chyba z plastiku, ja na OUS 1 w stali C45 lece wiórem 2mm. Po za tym nie dawaj rad jak nie masz pewności że są to dobre rady. Jak kolega ma miejsce to szukał bym starej tokarki bo prawda jest taka że nawet 40 czy 50 letni polski, ruski czy niemiecki sprzęt bedzie miał mniejsze luzy niż nowy chińczyk (którego trzeba po zakupie poprawiać) no chyba że maszyna była u "rzeźników" a nie tokarza ale przecież takich rzeczy się nie kupije w ciemnostrikexp pisze:Do twardej stali nawet okazyjnie to nutool lub jakaś stara duża tokarka. Na tej mini lathe przetoczenie z fi30 na fi20 wałka ze średniej stali C45 zajęło mi kilka godzin.
Moim zdaniem lepiej dla ciebie będzie kupić nutoola. Kupisz, skalibrujesz i będziesz toczył a dopiero potem poprawiał. A i powodów do narzekania nie będzie bo to dość solidna tokarka.
Natomaist jak kupisz starą tokarkę to może minąć kilka miesięcy zanim będziesz mógł na niej toczyć.