Znaleziono 2 wyniki

autor: mat911
01 sty 2012, 13:53
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Połączenie spawane poprzeczne 2 rur
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3313

Książkę Mazanka posiadam. Właśnie tam jest przykład z latarnią
Obrazek
Chodzi mi o przypadek gdy wiatr poziomo działa na klosz lampy. W książce spoina wtedy jest liczona na ścinanie od siły wiatru, oraz zginanie momentem pochodzącym od tej siły na ramieniu H (wysokość klosza lampy nad spoiną). Nie rozumiem dlaczego nie jest brane pod uwagę to, że rurka jest wsadzona na pewną głębokość w drugą rurę, przecież takie połączenie ma za zadanie zwiększenie wytrzymałości spoiny.
autor: mat911
30 gru 2011, 18:23
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Połączenie spawane poprzeczne 2 rur
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3313

Połączenie spawane poprzeczne 2 rur

Witam, mam za zadanie policzyć połączenie spawane dwóch rurek. W jednej jest wywiercony poprzeczny otwór, w który wsadzona jest druga rurka i obspawana z obu stron, ponizej rysunek poglądowy całości i przekrój tego połączenia.
Poprzeczna rurka jest obciążona siłą P i przez to druga rurka jest zginana i skręcana. Nie wiem jak policzyć te spoiny, czy brać pod uwagę obydwie, czy tylko tą po lewej( znalazłem jeden przykład w księzce gdzie rurki były połączone wzdłużnie, jedna w drugą i zespawane w miejscu ich łączenia, ale przy obliczeniach spoin nie było brane pod uwagę to że rurka jest wsadzona cześciowo w drugą, co wg mnie zwiększa wytrzymałosc takiego polączenia). Napewno spoiny będą ścinane siłą P, i czy będą zginane momentem M=P(b-e) czy scinane jescze siłą równą (Pb)/R

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Połączenie spawane poprzeczne 2 rur”