W zasadzie nie znając dokładniej sterownika oraz warunków pracy (ustawienia , częstotliwości step ,itp) ciężko określić ile prądu pobierze układ .Arken pisze:Jak to jest z tymi wartościami szczytowymi/skutecznymi? Te podane w tabelkach od silników są skuteczne czy szczytowe? Podobnie z prądem znamionowym zasilacza - jakiego typu to wartość? I jakie wartości ustawić na sterowniku?
Zastanawiam się czy ten zasilacz podoła takiemu obciążeniu, gdyż silniki mają odpowiednio zgodnie z tabelą 6A i 2,1 A, a prąd znamionowy zasilacza wynosi 8 A, ale nie wiem czy te wszystkie wartości są tego samego typu.
Słusznie podejrzewasz że średni pobór prądu z zasilacza jest czymś zupełnie innym niż np.nastaw prądu w sterowniku .Jest tak z racji impulsowego charakteru pracy sterownika oraz indukcyjnego obciążenia o zmiennych charakterystykach jakim jest silnik krokowy.
Najprostrzym i pewnym sposobem abyś dowiedział sie ile prądu pobiera sterownik +silnik jest pomiar amperomierzem włączonym pomiędzy zasilacz a sterownik .Pomiar przy zatrzymanych i pracujących silnikach . Drobna uwaga , zmieniając nastawy np,mikrokrok zmienia sie także pobór prądu przez cały układ .
Co do samej kwesti czy dany zasilacz wytrzyma ? Z transformatorowymi jest łatwiej to określić , wystarcza 20% zapasu , impulsowe -tu jest problem jakości producenta ,osobiście na tani chiński biore 40-50% poprawki , czyli 7-9 amper z 15amperowego zasilacza .