Znaleziono 2 wyniki

autor: panzmiasta
30 paź 2013, 22:09
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Rexwalter VF 140 - tokarka ze Szwecji
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 8011

Spawanie fajna sprawa ale nie robiłbym akurat z tiga "świętego Grala " spawalnictwa . Stara dobra spawarka z odpowiednią elektrodą i nagrzanym materiałem spawanym tez jest dobrym rozwiązaniem ... ale nie wszędzie . Musiałbyś rozebrać element uszkodzony i go konkretnie zwymiarować . Nie zawsze trzeba by było robić całość , można odciąć uszkodzoną część tulei , wprasować nową lub "zakołować " , dać na klinie , roztoczyć albo jeszcze inną technikę naprawy . A na samym początku to daj sobie z 2 tygodnie na zapoznanie się ze sprzętem , poznaj działanie Twojej tokarki , sprawdź i w miarę możliwości usuń wszystkie luzy ... oceń na chłodno czy jest warta wydania kilku dodatkowych stów [ tysięcy ] . W jeden dzień starej tokarki raczej nie naprawisz .

PS : moje pierwsze 2 tokarki nie miały nawet śruby pociągowej i doskonale na nich toczyłem , kolejna miała posuw ale bałem się go używać , dopiero teraz na ostatniej tokarce staram się udawać cwaniaka, włączać wajchy i robić wrażenie na znajomych :lol:
autor: panzmiasta
27 paź 2013, 10:22
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Rexwalter VF 140 - tokarka ze Szwecji
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 8011

Witaj , też prowadzę warsztat motocyklowy i czasem też coś sobie przetoczę :grin: , oczywiście fajnie jest jak tokarka jest bardzo dokładna . W sumie do sprawdzenia jakości tokarki nie musisz nic toczyć , włóż w uchwyt precyzyjny prosty wałek lub rurkę przyłóż czujnik zegarowy i będzie wiadomo ... ale za 2500 z kompletem składaków i muliflixem to bym się nie zastanawiał .

Wróć do „Rexwalter VF 140 - tokarka ze Szwecji”