Znaleziono 2 wyniki

autor: ZenQ_18
18 paź 2014, 20:57
Forum: Obróbka metali
Temat: Problem z gwintem M27 na cnc
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1051

sandvikcoromant pisze: Nie wiem jak u Ciebie ale u nas na CTX-ie maszyna sama sobie już oblicza ilość przejść na podstawie wpisanego skoku gwintu i właśnie dosuwu.
W cyklu G76 wpisuje się minimalną głębokość skrawania i można zwiększać bądź zmniejszać ilość przejść jałowych więc chyba rzeczywiście sama sobie przelicza ilość przejść. Czyli proponujesz ustawić 0.12 jako minimalną głębokość skrawania (ja tak mam to zapisane w objaśnieniu cyklu)
sandvikcoromant pisze: Sprawdź jak masz możliwość czy wytacza Ci na tą samą średnicę na początku tulejki i na końcu.
Mógłbym w sumie też przetoczyć jakiś dłuższy kawałek pręta i zmierzyć na początku i na końcu żeby stwierdzić czy ciągnie stożek bo chyba koledze oto chodzi.

A może ja powinienem założyć lewy nóż? Bo jeśli mam prawy nóż założony w taki sposób że widzę tylko ostrze płytki to nawet nie mogę nim zjechać do osi żeby sprawdzić czy ostrze płytki jest w osi z czubkiem np kła zamocowanego w uchwyt bo brakuje mi zakresu na osi. Dziwna ta tokarka dla mnie jest. Tak nawiasem to część noży mam lewych część prawych i oprawki też są tak jakby lewe i prawe bo jedne dociskają nóż z góry a jedne z dołu (dla noży do toczenia zewnętrznego)
autor: ZenQ_18
17 paź 2014, 15:20
Forum: Obróbka metali
Temat: Problem z gwintem M27 na cnc
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1051

Problem z gwintem M27 na cnc

Mam problem z wykonaniem gwintu wewnętrznego M27x3 na tokarce Tornado. Długość gwintu wynosi 30mm a otwór jest nieprzelotowy wytaczany na średnicę fi 24.1 mm. Robię to nożem do gwintu trzonek fi16mm płytka chyba z pełnym zarysem z tego co wiem. Jakie parametry gwintowania powinienem dobrać?? (Obroty i liczba przejść zgrubnych i wykańczających) Obecnie przy gwintowaniu w ostatnich przejściach słychać straszny dźwięk, tak jakby ostrze skrobało czy tarło o coś. Wióra słabo się formują i są takie zbite i przepalone jakby za duża prędkość skrawania była. Zaznaczam że wytaczak nie ma płytki podporowej i mocowany jest w tulejce redukcyjnej i oprawce VDI więc do osi ustawia się sam (posiada podfrezowanie na docisk śrub) Zamocowany jest tak że operator widzi tylko samo ostrze płytki. Co zrobić żeby poprawić proces toczenia tego gwintu i było to przyjemne dla ucha bo jak na razie muszę to puszczać blok po bloku bo obawiam się o urwanie płytki. Materiał to na oko zwykła stal chyba. Klasa tego gwintu to pożal się boże. Prosiłbym o przykładowy program na taki gwint z użyciem cyklu G76 na fanuc 21iTB i porady w tej kwestii bo ręce mi opadają. Na myśl mi przychodzi że nóż nie jest w osi.

Wróć do „Problem z gwintem M27 na cnc”