Sinumerik 810D ... sterownik znam jako tako. PLC ... można konfigurację samemu wykonać , ale potrzeba na to czasu. DTR samego sterownika powinien bez problemu udostępnić siemens a jak nie to pozostaje menu i trochę czasu.
sam kiedyś pisałem do niego konfig ale to było o tyle wygodne że maszynę remontowałem od podstaw.
[ Dodano: 2007-03-17, 20:56 ]
czy cięcie wodą nie pyli ?? To jest dopiero pylarnia która objawia się po czasie. Środowisko wokół takiej maszyny jest bardzo "agresywne" koszty cięcia bardzo drogie , szybkość cięcia mała materiały jak nurnik...tuleje bardzo drogie itd. Fakt ... plus taki że nie ma odkształceń. Mam małą wycinarkę wodną ( 1000 x 1000 ) ciśnienie robocze 3800bar na własne potrzeby. Teraz będę robił w niej pompę hydrauliczną i uszczelnienia do niej to 7000zł netto. Więc ... jest to droga zabawa ciąć na takiej maszynie.
Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „Wypalarka ze stołem wodnym”
- 17 mar 2007, 20:49
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Wypalarka ze stołem wodnym
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 9830
- 09 lut 2007, 18:09
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Wypalarka ze stołem wodnym
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 9830
a to fakt ... hałas mniejszy choć jak się tnie wodorem to da się odczuć te różnice bardzo. Co do odkształceń ... pomaga i głównie przy cieńkich blachach 30...80 mm bo przy grubszych jak 100 ... 200 mm na plazmie to już nawet "stoperki" w uszach świetnie przewodzą hałas mam jedną plazmę ( 1200A ) i nawet głuchy zatykał uszy jak pracowała. Oczywiście nie słyszał ale dzwięki nie słyszalne dla ludzkiego ucha u takich osób są odczuwalne w postaci niewielkiego bólu
- 06 lut 2007, 21:16
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Wypalarka ze stołem wodnym
- Odpowiedzi: 13
- Odsłony: 9830
Cięcie gazowe i woda... nie stety to sa dwie sprzeczności. Przy cięciu plazma to tak ... to ma jakiś sens. Stól wodny przy cięciu gazowym ( np. acetylen i tlen ) ma zastosowanie tylko jako układ zmniejszenia pylenia podczas procesu cięcia. Jezeli chodzi jako o technologie to niestety ... nie ma żadnego wykorzystania. Plazma... to tak a szczególnie przy cięciu wodorem. Tnie się pod lustrem wody w kilku celach np. żeby zmniejszyć odkształcenia lub uzyskac czystość powieszchni ciętej a dotyczy to stali nierdzewnych. Kiedyś do cięcia stali "czarnych" stosowało się pompy pylące pod stołem i one minimalizowały zapylenie. Miało to jakiś sens ale były zawodne itd. więc wielu producentów odeszło od tego. Wady palenia palnikiem autogenicznym ( gazowym ) są większe i mniejsze. jedną z nich jest hartowanie stali podczas cięcia od dołu. Przy np. dalszej obróbce skrawaniem pewna warstw jest utwardzona i robi to jakiś tam problem np. tokarzowi lub frezerowi.