Znaleziono 3 wyniki

autor: kielu
11 sie 2011, 09:53
Forum: Obróbka metali
Temat: usuwanie naprężeń
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3407

zwykłym, niezwykłym;) no a jak można inaczej? Twierdzą, że mają regulowaną siłę wymuszającą, więc chyba nie taki zwykły:) A poza tym częstotliwość drgań jest do 220Hz. Większość elektrycznych silników wibracyjnych jakie znam mają częstotliwość do 50Hz no max 100.
autor: kielu
11 sie 2011, 09:23
Forum: Obróbka metali
Temat: usuwanie naprężeń
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3407

Nie tylko IS Gliwice produkuje to urządzenie. Ten ich SW03P i SW04P jest konstrukcją z 94 roku chyba i koszt wdrożenia czyli sprzęt + know how kosztuje jakieś 65 000 netto (kiedyś z nimi na targach w Kielcach gadałem). Jest poza tym kilka firm zagranicznych. Ci z Poznania chyba też sprzedają - nie wiem jaka cena, ale tego można się zawsze dowiedzieć;) Ta firma wibropol też była na tych targach i też pokazywali swoje urządzenie. Na swojej stronie piszą nawet, że dostali wtedy jakąś nagrodę za to. Pytanie czy opłaca Ci się od razu kupować urządzenie. Może warto sprawdzić najpierw czy spełnia to Twoje oczekiwania i kazać odprężyć taką jedną czy dwie ramy usługowo.
autor: kielu
10 sie 2011, 21:12
Forum: Obróbka metali
Temat: usuwanie naprężeń
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3407

Witam, jestem nowy na forum. Zainteresowało mnie co piszecie i postanowiłem dorzucić co wiem:) @SPAWTECH, zgadza się, w Twoim przypadku ram do ploterów, gdzie zachowanie wymiaru w czasie ma duże znaczenie, też polecałbym Ci odprężanie metodą wibracyjną. Naprężenia usuwane są wtedy za pomocą drgań. To daje bardzo dobre wyniki w zakresie stabilności wymiarowej jak i wytrzymałości. Wiem, że w Poznaniu jest taka firma wibropol, co się tym zajmuje. Pozdrawiam

Wróć do „usuwanie naprężeń”