szuler666 pisze:Widzisz chłopie cos zobaczyłeś i nawet nie wiesz co , sam układ pokazany na filmiku nie jest sztywny , same sprężynki w czujnikach maja rozne siły naciągu
A jakie to ma znaczenie w tym przypadku? Pokazałem, że naciskanie czujnika powoduje ruch całego ramienia a to, że drugi zestaw też nie jest idealnie sztywny to ok ale jeśli tak jest to raczej powinien się ugiąć zgodnie z kierunkiem przykładanej siły. Czyli gdyby był sztywny to okazałoby się, że badany statyw ugina się jeszcze mocniej. No chyba, że uważasz, że statyw pomocniczy w magiczny sposób ugina się w przeciwną stronę do nacisku i złośliwie przekłamuje wynik testu. Wniosek logiczny jest jeden, odległość między zestawami statyw-czujnik w czasie testu zmienia się pod wpływem działania na jeden z nich, jaki widzisz w tym wpływ tego, że w różnych czujnikach sprężynki mają różną siłę naciągu - nie wiem.
szuler666 pisze:a w innych to nie

, a ponadto to nie sama podstawka magnetyczna jest wazna tylko ramie najlepiej zaciskane mechanicznie ewentualnie hydraulicznie bez zbędnych przegubow
Nie wiem jak w innych, nie jestem specjalistą od czujników zegarowych. I nie wiem gdzie wyczytałeś, że ważna jest sama podstawka magnetyczna... Obalanie wymyślonych teorii to twój sposób na błyśnięcie wiedzą? Bo póki co nic sensownego do wątku nie wniosłeś.
[ Dodano: 2014-05-05, 09:32 ]
RomanJ4 pisze:Mam podobny, tylko dużo starszy, ale nic takiego nie stwierdziłem. A sprawdź kolego czy to może nie cała kolumna na gwincie w podstawce chodzi?
Myślałem o tym ale ale niestety, robiłem próbę mocując ramię w imadle (za dolny przegub, bez odkręcania od podstawy) i efekt jest taki sam.