Znaleziono 1 wynik

autor: ursus_arctos
09 lip 2014, 07:48
Forum: Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych
Temat: siliniki krokowe + mikrokontroler
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1177

zbudować niewielki układa na atmedze i tym to wysterować. Nigdzie jednak nie znalazłem takiego rozwiązania.
Takich rozwiązań może być całkiem sporo w różnej maści urządzeniach działających autonomicznie (bez sterowania z komputera) - tyle, że zazwyczaj będą to wyspecjalizowane urządzenia i nikt się nie będzie chwalił, jakiego procesora użył. Do obsługi G-code AVR nie wystarczy.
Zastanawiałem się również czy jest możliwe żebym wybrał jeden sterownik z prądem na faze 4.5 A i po prostu prowadzil z niego sygnał raz do jednego, raz do drugiego silnika bo one i tak nie mają pracować nigdy równocześnie tylko zawsze na zmianę.
Jeżeli nawet silniki nie muszą się równocześnie kręcić, ale w czasie pracy jednego drugi musi wiarygodnie trzymać zadaną pozycję - to trzeba 2 sterowników.

Wróć do „siliniki krokowe + mikrokontroler”