Nie po, przedgaspar pisze:Skrzydlaty co Ty chcesz odprężać po obróbce?

Dokładniemajkel1987 pisze:...
chyba że kolega podstępnie chciał się dowiedzieć czy był odprężany...

Wróć do „Mój pierwszy ploter 400x300x250(350)”
A no fakt, okGRI69 pisze:Nic nie pisałem o automatycznej wymianie narzędzia, zamówiony silnik ma zaciąganie stożka ISO 30 śrubą M12 i jest w cenie 1200 zł netto
Dudi, piszesz o robieniu tylko silnika czy całego wrzeciona z wymianą? Mam nadzieje że tylko o silniku. Na mój gust nie było by chyba problemem "zespolenia" paru elementów wykonanych w innej firmie. Tak mi się wydaje tylko. Zwłaszcza że z tego o wiem to konstrukcji silników się nie projektuje tylko po prostu kopiuje.Dudi1203 pisze:Chyba raczej przestać zastanawiać. W tym pieniądzu (JEDNOSTKOWO!!) to nie ma sensu cokolwiek robić.dragon44 pisze:Przy takich kosztach, 1200 netto, czyli niecałe 1,5k brutto można zacząć się zastanawiać nad sensem projektowania własnego.
A no jeśli takie kolega ma podejście to bardzo dobrze, jestem zaDudi1203 pisze:Wszystko musi byc ustalone i dopięte na ostatni guzik od samego początku, inaczej w ogole sie nie zabieram za wykonanie.
A ja gdzies znalazłem że siła o rząd wyższa... nie wiem. To jaka ta siła - wie ktoś napewno? Napewno gmaromajkel1987 pisze:Gdzieś czytałem, że ok 250 do 300 kg, ale było to dawno i mogłem coś przekręcić. Głowy nie daję, a pamiętam, że było wypisane dla każdego z ISO20, 30, 40. Teraz mi kolega przypomniał i mam zagwozdkę gdzie to było.....dragon44 pisze:2. Z jaką siłą powinien być dociągany stożek?
Dobrze zrozumiałem? Elektrowrzeciono 2,2kW z automatyczną wymianą narzedzia 1,2kzł netto?GRI69 pisze:Przepraszam nie doczytałem, cena niecałe 1200 netto
A jak to się "automatycznie" wymienia?GRI69 pisze:Najprościej na szpilkę M12.
Raczej nie, tamten miał wiecej stron plus zdjecia wykonanych elementów na stolikach z drewna jak w salonie. I w salonie to chyba było robione (zdjęcia).dragon44 pisze:chodzi koledze o ten temat?
Niestety na żadną zagadke nie znam odpowiedzi, przynajmniej tak od kopa z głowy bez wgłębiania sie w temat nie mówiac juz o obliczeniach na które nie zabardzo mam siłe po 10h w pracy.dragon44 pisze: to mam kilka zagadek:
1. mamy silnik 3kW (załóżmy jamnik), przez wirnik przechodzi wał, jaką ma średnice?
2. Z jaką siłą powinien być dociągany stożek?
3. Jaką średnice, a co za tym idzie, jaką wytrzymałość powinien mieć trzpień dociągający oprawkę (aby się nie zerwał)? - chociaż to można wyznaczyć z drugiego...
Kurcze, no to jasne, zgadzam sie, ale dobrze było by mieć taką możliwość.Dudi1203 pisze:Z jednej strony masz racje, z drugiej nie. Pierwszego tlumaczyc nie trzeba, a co do drugiego - zeby takie walki do wrzecion wykonac wystarczająco dokladnie musze to zrobic u znajomego w firmie, na tokarce cnc z przechwytem. Tak mialem robione moje bloki łozyskowe do frezarki. W zwiazku z tym zrobienie na poczatek jednej sztuki bedzie drogie. A jak pojde zrobic 6 takich wałkow to koszta tpztu sie rozłożą. Teraz dla zobrazowania jaka to moze byc roznica - wałek robiony jednostkowo moze kosztowac pół kasy za 6 wałkow. Czyli przykładowo (kwoty z kosmosu) jeden wałek 1500zł a 6 wałkow 3000zł. W opcji drugiej juz mamy 1000zł taniej na wrzecionie. A elementow tam nie bedzie jeden ale kilka.Skrzydlaty pisze:Mam jedno ale - skoro to będzie prototyp to nie rozsądniej było by zrobić jedną sztukę a potem reszte?