Mieć maszyny a mieć maszyny to dwie różne rzeczy. Zakład ślusarski a zakład ślusarski to też dwie różne rzeczy. O tym się już przekonałem wiele razy. Ślusarz a ślusarz też dwie różne umiejętności.witox4 pisze: My chcemy ją zbudować, mamy dostęp do dużych maszyn i jak wspomniałem duży zakład ślusarski który nam przygotuje ramę i inne elementy kontrukcyjne.
Wszyscy czytający to mechanicy wyciągną wniosek że mowa o maszynce do drewna, która może być na wałkach podpartych a która nie musi mieć powierzchni bazowych frezowanych. Nie określiłeś jakie dokładności, powtarzalności... Można założyć że mowa o maszynce z profili 100x100x4... ok. Ale jak mowa o solidnej, dokładnej maszynce to chyba połowa tego budżetu na sam projekt maszynki pow. 1t. (bez podstawy).
Że niby co dokładnie? Silniki, śruby, nakrętki, prowadnice, wózki, sprzęgła/paski/koła zębate? Czy jeszcze coś? Po prostu napisz dokładniej.witox4 pisze:Wycenę silników i elementów mechanicznych zrobiono na ok 10 000zł.