Znaleziono 2 wyniki

autor: Leoo
11 sty 2008, 16:06
Forum: Elektronika CNC
Temat: Geco 320 a wyższe niż 80V napięcie zasilania serw
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2930

bakprint pisze:No to jest problem bo geco raczej mierzy i porównuje z zadaną wartością
G320 sprawdza jedynie wartość graniczną ogranicznia prądowego (chopper - ustawiana dla silnika) oraz wartość przeciążeniową - ustawioną dla ochrony mostka. Mostek będzie obciążony transoptorami, więc go nie spalimy a zewnętrzny chopper i tak trzeba zaprojektować. Myślę, że Kolega może spokojnie rozpoczynać projekt.
jarekk pisze:- zasilanie strony mocy poprzez mały transformator toroidalny ( samodzielnie nawinięty, daje 3x 18V 100mA)
To stanowczo za mało mocy. Przy 20kHz średni prąd bramki jest całkiem spory.
jarekk pisze:- zabezpieczenie mosfetów przed zwarciem ( dodatkowy prosty układ znany pod nazwą 'desaturation detection circuit' )
Nazwa bardziej przypomina układ zabezpieczający, który blokuje wysterowanie tranzystora jeśli napięcie bramki jest za niskie.
autor: Leoo
11 sty 2008, 11:02
Forum: Elektronika CNC
Temat: Geco 320 a wyższe niż 80V napięcie zasilania serw
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2930

Generalnie pomysł jest ciekawy. Czasami propagacji nie przejmował bym się specjalnie. Silnik nie osiąga obrotów w ułamku sekundy. Teoretycznie wystarczy zastosować 4 transoptory, by "odczytać" wszystkie możliwe stany mostka. Problem może wyniknąć jeśli G320 mierzy bieżący prąd silnika. Wówczas trzeba będzie kombinować i może to być deska do trumny projektu.

Modyfikacje UHU będą kontynuowane, kiedy otrzymam procesor. Podobno jadą aktualnie do stolicy. Problemy kolegi Olo_3 wynikały z niewielkiedo doświadczenia i braku oprzyrządowania. Myślę, że UHU można przebudować na dowolnie dużą moc. W razie problemów z wysokimi napięciami jest możliwość sprzętowego zmniejszenia częstotliwości PWM o połowę.

Wróć do „Geco 320 a wyższe niż 80V napięcie zasilania serw”