Twoja "autonomiczna płytka" jest kompletnym sterownikiem silnika krokowego, tak więc nie jest autonomiczna, gdyż steruje nią komputer z programem np. Mach, TurboCNC itd.belerofont pisze:Czyli mam rozumieć, że płytka sterownika silnika krokowego wykonuje AUTONOMICZNIE rozkaz STEP i DIR. Mówimy tutaj o układzie powiedzmy plotera rysującego frezikiem w osiach xyz gdzie każda z osi, każdy silnik ma jedną taką autonomiczną płytkę?
Tyle par sygnałow STEP i DIR musi być zadeklarowanych w LPT i Mach-u ile silników krokowych posiada maszyna.belerofont pisze:Teraz mamy MACH czy inny soft z LPT. Czy te kable od sterowników silników podłączmy bezpośrednio do LPT? No przez buforki powiedzmy ale bezpośrednio?
Tak. Kable STEP (wykonaj jeden krok) i DIR (idź w prawo/lewo), połączone są wprost z portem LPT w PC.belerofont pisze:Jak w związku z tym łączymy te przewody ze sobą? Czy równolegle ale z odrębnymi chipselectami? Czy jak? Jest gdzieś wiarygodny schemat?
Jak wyżej łączymy 1:1. Sterowniki mogą mieć jeden wspólny sygnał ENABLE, który włącza prąd silników. Pierwszy wiarygodny schemat znajdziesz na stronie Sponsora.belerofont pisze:Jak w związku z tym łączymy te przewody ze sobą? Czy równolegle ale z odrębnymi chipselectami? Czy jak? Jest gdzieś wiarygodny schemat?
Kolega dostaje teraz "na tacy" to, co inni analizowali i kompletowali czasem dość długo. Trzeba by wykazać odrobinę zaangażowania i poszukać jednak coś na własną rękę.