zrobię testwood carver pisze:..ja stawiam na tranzystor.....

przy zasilaczu +5V o wydajności ok. 100mA
ale to w poniedziałek....
Wróć do „sterownik 4,2 A 1/128”
zawsze można sprawdzić - co się szybciej spali?wood carver pisze:w przeciwnym razie nastąpi uszkodzenie tranzystora transoptora w bobie, ponieważ jego wydajnosc prądowa max waha się w granicah 60mA i nie moze zostac przekroczona.
mi te wyjścia bardzo się podobają... bo są łatwe w demontażu i dość pewnesagem pisze:Czy w wyniku zaniknięcia obiążenia kponcówki mocy ( np. brak styku na złaczy którejaś z faz silnika) nastąpi uszkodzenie końcówki mocy, czy może sterownik posiadaj jakieś zabezpieczenia przed tego typu sytuacjami.
sterownik jest zasilany np. z 45Vsagem pisze:Zastanawiam się tylko, skąd bierze się napi ecie po drugiej stronie transoptora??
z wewnętrznego regulatora bazującego na zasilaniu sterownikasagem pisze:a więc skąd napięcie na tranzystorze transoptora?
taksagem pisze: A wiec zamknięcie obwodu musi nastąpić poprzez port lpt?
sterowanie sygnałów PUL,DIR,ENA jest realizowane prądem przepływającym pomiedzy (+) i (-)... wiec nie jest realizowane względem masy - jak to ma miejsce przy sterowaniu napięciem...sagem pisze:Gdzie w takim razie podpiąć mase portu jak i 5V?
w/w płyta główna stanowi przelotkę dla interesujących nas sygnałów - czyli sterowniem ledów transoptorów M542 zajmuje się bezpośrednio PCet... a dokładniej jego port LPT...sagem pisze:Weźmy przykładowo płytę główną ze strony akcesoria cnc
PUL - to inaczej STEP... czyli tutaj trafia krokByłbym wdzieczny, gdyby ktoś udzielił mi informacji na ten temat.
niema potrzeby łączenia masy sterownika (czyli masy zasilacza mocy) i masy obwodów sterujących - te masy nie mają z sobą nic wspólnego... i dobrze!sagem pisze:Więc masy zarówno portu lpt jak i 5V podpiać na GDN sterownika.