Skrzydlaty pisze:Oj tuxcnc, ktoś tu nie umie czytać

Na stronie producenta o ile zauważyłem jest po ang. Mi chodziło o coś po polsku, chyba g-kody po polsku nie są płatne, nie? O ile wiem to nie AirSoft wymyśliło g-kody.
Nic nie rozumiesz.
Praktycznie na każdej maszynie albo jest inny zbiór kodów, albo niektóre mają zupełnie inną składnię, albo te same czynności wykonują inne kody, a najczęściej wszystko na raz.
Na Machu nie uruchomisz nie tylko programu z LinuxCNC, ale też najprawdopodobniej z żadnej maszyny produkcyjnej.
Wyjątkiem oczywiście będą najprostsze programy, używające tylko G0/G1, bo G2/G3 już niekoniecznie wykonają się tak samo ...
Krótko mówiąc do Macha są G-kody od Macha.
Napisz do autorów, że płacisz polskimi pieniędzmi, więc chciałbyś program po polsku ...
Powtarzam Ci jeszcze raz, że to jest bardzo nieelegancko gdy ktoś bierze za program pieniądze, a ktoś inny za darmo robi serwis i szkolenie.
Ja oczywiście nie zabraniam nikomu poświęcać swojego życia na support programu za który ktoś inny bierze kasę, ale uważam to za nieetyczne.
Jeśli ktoś już bardzo pragnie dać innym coś za darmo, to niech się przyłączy do tych którzy też tego pragną i zajmie się oprogramowaniem GPL.
Spróbuj zrozumieć, że udzielać bezpłatnego wsparcia dla komercyjnego programu to jak zgłosić się na wolontariusza do fabryki i za free stukać młotkiem.
Produkt i tak będzie tyle samo kosztował, więc komu tak naprawdę pomagasz ?
.