Znaleziono 6 wyników

autor: IMPULS3
13 sie 2017, 00:29
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

kamar pisze:A co tu ma gniew ? Niechby miały nawet złote korbki to nie chce żadnej. Nie stać mnie na marnowanie czasu :)
Może zlego slowa użylem, powinno być - niechęci. :) Co do marnowania czasu, to gdybym nie byl pewny tego co ja mówię to zapewne jedna z kolejnych tokarek by byla chociaż w planach przeróbki. A takich nie mam nawet w dalekosiężnych. Co więcej nawet nie myślę aby ją kiedykolwiek tknąć... Za to myslę o zrobieniu kolejnej. :P
autor: IMPULS3
12 sie 2017, 18:07
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

kamar pisze: I nie kłóć się bo robiłem tak i tak , wiec nie mówię z pozycji nawiedzonego programisty.
A ja znam przyczyne tego gniewu na manualne tokarki. Odpowiada za to model maszyny. :) Te wszystkie Tud-y są dobre do jednej i tej samej roboty i to takiej gdzie wiór leci gęsto. :) Wszelkie pierdoly to można się tylko na nich nabawić flustracji. :) Wiem to dlatego że mialem "zaszczyt" próbować robić na takiej maszynie przez pól roku i na próbach się skończylo. :) One się po prostu nie nadają do drobnych robót!!!! To taki sam skrajny przypadek jak moje duże frezarki Hecert. Dobre jak trzeba ukarać pracownika. :P I tyle. :)
autor: IMPULS3
12 sie 2017, 10:31
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

kamar pisze:Szukam takiego co zrobi to szybciej kręcąc korbkami :)
Prościej wlączyć posuw. :) Mozna tak bez końca się sprzeczać. Jednak ja do pojedyńczych drobiazgów typu, śruba, podkladka, tulejka, jakiś walek krótki wolę robić na manualnych. Szczególnie jeśli chodzi wlasnie o prace tokarskie. Z frezarką to już ciut lepiej. Bo i tu i tu jest podobnie, więc w tym przypadku remis. Może po części dlatego ze na frezarce gorzej jest podejść nawet suwmiarką aby coś zmierzyć. Więc odjazd glowicą do góry czy stolem przy pomocy naciśnięcia klawisza jest wygodniejszy zwlaszcza ze po naciśnięciu innego klawisza mamy wszystkie stoly w starym polożeniu. Ale to też zależy co się robi. :)
autor: IMPULS3
09 sie 2017, 10:51
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

WZÓR pisze: jak się nie ma § na taki temat. :grin:
Paragraf to się zawsze znajdzie, szkoda tylko tego zastraszania użytkowników forum, bo forum ma być od dyskusji ale niekoniecznie od lania wody w każdym temacie. :mrgreen: :)
autor: IMPULS3
08 sie 2017, 17:16
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

automatyk900,

Zaczynasz od zlej strony. Najpierw się zorientuj jakich możesz zatrudnić fachowców czyli tych co robili na maszynach manualnych czy tych od CNC. Jak masz kogoś kto będzie pracowal u Ciebie to niech on decyduje a nie tutejsze forum co kupic. Podaleś dość duzy zakres prac, więc przykladowo na tym CNC które podaleś nie wykonasz kól zębatych bo niby tamtejszy silniczek 1 KW nie uciągnie freza na niskich obrotach. Frezowanie poliamidu też zrobisz nie dużymi obrotami, kwestia narzędzia. Calkiem dobrze się frezuje zwyklymi frezami HSS-warunek tylko aby byl to nowo ostrzony frez.
Co tu można doradzić? Spokojnie wykonasz to wszystko co napisaleś na maszynach manualnych, szczególnie jak masz roboty jednostkowe i proste czyli bez jakiegoś frezowania okręgów czy dziwnych ksztaltów. Z drugiej strony jak nie będziesz mial roboty na te maszyny to mozesz wykonywać uslugi na zewnątrz, ale raczej nie na maszynie która waży z oslonami 500 kg. :P
autor: IMPULS3
08 sie 2017, 13:21
Forum: WARSZTAT
Temat: Maszyny na utrzymanie ruchu
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 4303

Sam się zastanawiam co z tym zrobić czasem. nawet nie specjalnie to czytam uważnie bo zazwyczaj nie ma co. Ani to śmieszne ani pozyteczne. Trochę taka stonka co się mnoży w każdym temacie i nic z niej nie ma. :)
strikexp pisze:Czyli najlepiej byłoby użyć uniwersalnych maszyn CNC. Tyle tylko że takie kosztują zdrowo, po kilkaset tysięcy złotych jedna.


Pomyślałbym na początek o frezarce CNC o odpowiednim polu roboczym, takiej typowej na ramie. Na tym wyfrezujecie bardzo dużo elementów konstrukcyjnych o skomplikowanych kształtach. Odejdzie mnóstwo pracy wykonywanej ręcznie, głównie na WS-15 i szlifierkach.
Jeśli wykorzystujecie też proste elementy to wycinarka plazmowa lub waterjet może być idealnym rozwiązaniem.
Tokarka to sprzęt na którym można zrobić elementy okrągłe. Ale wymaga najwięcej ustawiania i precyzji. Nie wiem czy jest sens pakować się w CNC w tym przypadku. Tu są wymagane przystawki, zmiany narzędzi i ogólnie trzeba sporo myśleć jak wykonać detal.
Powinni się wypowiedzieć zawodowi tokarze, ale myślę że szybciej dotoczyć pojedyńczy element ręcznie niż programować na dużej tokarce CNC.
Do tego dochodzi też problem wielkości tokarki, tzn na dużej tokarce manualnej ciężko robić małe elementy. :
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wróć do „Maszyny na utrzymanie ruchu”