Znaleziono 4 wyniki

autor: MAAK
20 paź 2012, 10:05
Forum: PikoCNC
Temat: PikoCNC do lasera
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2489

Wierszowanie 0,1 mm + kontur zrobione w parę minut w Corelu


Co to znaczy "Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu (30 MB)"
Nie mogę załączyć żadnego załącznika?
autor: MAAK
18 paź 2012, 16:32
Forum: PikoCNC
Temat: PikoCNC do lasera
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2489

Program się rozwija więc, dlatego napisałem co trzeba do lasera a lasery teraz w modzie, cicha praca bez obciążenia
Chciałem kupić jakiś polski program przeznaczony do lasera ,wycinanie, znakowanie, grawerowanie może ktoś coś poleci?
To wszystko można zrobić na w innych programach nawet narysować te nawrotki poza zakresem roboczym i będzie działać bo tak robiłem, tylko że traci się czas.

Można wypalać grafikę jak kogoś to interesuje bez silników krokowych jeszcze szybciej i dokładniej lub kopiować, bez ustawiania pola roboczego wystarczy położyć detal !
Maszyna jeszcze prostsza, dalej drukować na papierze jak drukarka, jedyna metoda bezdotykowa niezmywalna, drukowania i rozcinania !

W ogóle najlepszy byłby sterownik drukarkowy chyba najszybciej i najwygodniej to trwa
autor: MAAK
15 paź 2012, 18:01
Forum: PikoCNC
Temat: PikoCNC do lasera
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2489

Nie wiem czy wszystkie zasilacze do laserów są jednakowe, musiał by się wypowiedzieć fachowiec
Do grafiki wektorowej lepszym rozwiązanie jednak będzie wersja z wektorowym wypełnieniem, więcej zalet :
- mniejszy plik
- możliwość dowolnej liniatury nie związanej z pikselami
- możliwość dokładnego rozmieszczenia obiektów gdzie później można dokładnie trafić i obrabiać następnymi plikami Przy bitmapie to już bardzo trudno to zrobić!
- możliwość łączenia wierszowania z konturem, gładki brzeg ( jak wiadomo przy wierszowaniu powstają schodki na brzegach, a szczególnie w amatorskich maszynach, kontur załatwia sprawę wygląda to lepiej niż w firmowych laserach wypalanych z bitmapy, ja robiłem to w Corelu ręcznie)
- przy wektorze nie potrzeba wierszować całej powierzchni jak to jest przy bitmapie jeśli jest więcej pustego (można przypatrzeć się jak drukuje drukarka atramentowa wektor a jak bitmapę
Te nawrotki rozpędzania i hamowania poza polem grawerowania są naprawdę ważne bo można naprawdę rozpędzić maszynę i nie gubi kroków tylko nie może hamować i zwalniać
w pustych miejscach między wypełnionymi wektorami !

Prędkość Lasera to jest najwyższa szkoła jazdy formuła I można powiedzieć, do takiego szatkowania musi byś jak najlżejsza mechanika (mniejsza bezwładność)
Zwykle do samego grawerowania nie trzeba tak wielkiej mocy jak przy wycinaniu dlatego można ile maszyna pozwoli, jak się chce głębiej 1-5 mm np. w pleksi to już trzeba zmniejszać szybkość
autor: MAAK
14 paź 2012, 18:41
Forum: PikoCNC
Temat: PikoCNC do lasera
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2489

PikoCNC do lasera

Witam
Jakiś czas śledziłem jak powstaje PikoCNC ale nie do końca znam jego możliwości i mam pytanie co do samego lasera a dokładnie do grawerowania napisów?
Jeśli chodzi o grawerowanie i ciecie samego konturu to raczej nie ma problemy mnie natomiast chodzi o grawerowanie grafiki i tekstu przez tzw. wierszowanie
Wiadomo że takie wierszowanie laserem zabiera dużo czasu i dodatkowo musi mieć stałą prędkość aby zachować jednakową głębokość grawerowania, dla tego jedyne rozwiązanie to rozpędzanie i hamowanie było poza polem roboczym gdzie prędkość jest stała (podobnie jak drukarki atramentowe, dodatkowo mają większą oś poza zakresem roboczym)
Teraz moje pytanie czy to da się zrobić obecnie w PikoCNC ?
Może jakiś skrypt by był dobry, dobrze żeby to było np. jeśli jest wypełnione w pliku to maszyna wierszuje wypełnienia a jeśli w pliku kontur to po linii ze stałą prędkością z pracą lasera
Drugie pytanie to sterowanie mocą (PWM) lasera, czy jest to możliwe?
Dobrze by było wykorzystać różne kolory wypełnienia, czy konturu do ustawionego PWM (moc lasera czyli głębokość)

Wróć do „PikoCNC do lasera”